אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי ברקת שוקל להחליף את גבי רביד כיו"ר דש איפקס צילום: עמית שעל

אלי ברקת שוקל להחליף את גבי רביד כיו"ר דש איפקס

רביד קיבלה הצעה להחליף את קובי לוינסון כמנכ"ל דש, אך סירבה ועשויה לעזוב. אורן חנוכה, מנכ"ל דש גמל, עשוי להודיע כי לא יאריך את כהונתו בשנה נוספת. בצמרת דש איפקס החלו דיונים לגבי המבנה העתידי של בית ההשקעות

10.01.2011, 08:21 | רחלי בינדמן

צמרת המנהלים הצפופה בדש איפקס שבשליטת אלי ברקת נהפכת, אולי, להיות צפופה מדי. לאחר שבשבוע שעבר הודיע קובי לוינסון, מנכ"ל החברה־הבת דש, כי בכוונתו לעזוב את תפקידו, החלו דיונים בצמרת בית ההשקעות לגבי המבנה העתידי של בית ההשקעות.

היום כולל דש איפקס שורה רחבה של מנהלים: היו"ר גבי רביד המכהנת בתפקיד בשמונת החודשים האחרונים, שני המנכ"לים המשותפים ויקטור שימריך ועידו נויברגר, ולוינסון, מנכ"ל דש, שהודיע כאמור על עזיבתו.

בית ההשקעות דש מנהל את רוב נכסיו של בית ההשקעות דש איפקס. במסגרת הליך של שינוי מבני שעובר בית ההשקעות צפוי דש לרכז את כל פעילות ניהול הנכסים, קופות הגמל, קרנות הנאמנות וניהול התיקים, בעוד שהחברה־האם, המנוהלת על ידי שימריך ונויברגר, צפויה לנהל את פעילות הברוקראז', החיתום ובנקאות ההשקעות, וייתכן שגם את פעילות תעודות הסל.

בחודשים האחרונים מגלה ברקת רצון להגביר את מעורבותו בבית ההשקעות, ואחת האופציות שנשקלו על ידיו בימים אלו היא כניסה לתפקיד היו"ר במקומה של רביד.

רביד, שועלה ותיקה בשוק ההון, ניהלה בעבר במשך שנים את בית ההשקעות פסגות אופק בטרם נמכר על ידי בנק לאומי לקרן יורק.

רביד נשאלה אם החלפתו של לוינסון כמנכ"ל החברה־הבת דש עשויה לעניין אותה, אלא שעבור רביד חזרה לכס המנכ"ל, לאחר שקיבלה את תפקיד היו"ר, אינו מהלך טבעי או אטרקטיבי, והיא הביעה חוסר נכונות לקחת על עצמה את התפקיד.

לא מן הנמנע שכעת, על רקע רצונו של ברקת להגביר מעורבות בבית ההשקעות, תבחר רביד לסיים את תפקידה בדש איפקס.

מנהל נוסף שעתידו בדש איפקס לוט בערפל הוא אורן חנוכה, מנכ"ל דש גמל. באוקטובר האחרון אישר דירקטוריון דש את הארכת כהונתו של חנוכה לשנה נוספת עד סוף אוקטובר.

במרץ הקרוב, חצי שנה לפני תום תקופת ההתקשרות, צריך חנוכה להודיע לדירקטוריון אם בכוונתו להישאר לשנת כהונה נוספת. חנוכה טרם קיבל החלטה סופית בעניין זה, אך לא מן הנמנע כי הוא יבחר שלא להאריך את כהונתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות