אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: לממשלה יש אינטרס עליון לשלב את הערבים בכלכלת ישראל

שטייניץ: לממשלה יש אינטרס עליון לשלב את הערבים בכלכלת ישראל

הדברים נאמרו במהלך דיון על קליטת ערבים בשירות הציבורי. אחמד טיבי: במשרד האוצר 29 עובדים ערבים בלבד מתוך 1,023 עובדים

10.01.2011, 14:43 | אמנון אטד

"לממשלה יש אינטרס עליון לשלב את האוכלוסייה הערבית בכלכלת ישראל. אחת המשימות החשובות ביותר הניצבת בפנינו היא להעלות את שיעור ההשתתפות של הערבים בכוח העבודה, וליצור שילוב מלא יותר שלהם במשק הישראלי". כך אמר היום (ב') שר האוצר, יובל שטייניץ בדיון של ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי.

לדברי יו"ר הוועדה, ח"כ אחמד טיבי, האזרחים הערביים בישראל זכאים לייצוג הולם בשירות המדינה, והגדלת שיעור התעסוקה שלהם בשירות הציבורי הוא אינטרס כלכלי של המדינה כולה. מנתונים שהציג טיבי בדיון מתברר כי בשנה החולפת עבדו במשרד האוצר רק 29 עובדים ערבים, מכלל 1,023 עובדי המשרד.

שר האוצר הודה בדיון כי משרדו אינו עומד ביעדים שהגדירה הממשלה, לפיהם שיעור העובדים הערביים במשרדי הממשלה יגיע בשנה הבאה לפחות ל-10%, אך ציין כי "אנחנו עושים מאמץ לעמוד בהם". בהמשך דבריו, מנה שטייניץ את הצעדים שבהם נוקטת הממשלה להשגת יעדים אלה: מתן תמריצים ייעודיים לקליטת עובדים ערבים בענפי ההייטק, הקמת קרן ממשלתית לסיוע למשקיעים שיקימו חברות הייטק בישובים הערביים, מתן בונוס כספי לאוניברסיטאות שיקלטו סטודנטים ערבים וניסיון לקדם הקמת אזורי תעשייה ומסחר בישובים הערביים.

מנהל רשות החברות הממשלתיות, דורון כהן, אמר כי רק 2% מכלל המועסקים בחברות הממשלתיות הם עובדים ערבים, אולם בשנה האחרונה גדל מספרם בכ-9%. לדבריו, "יש שיפור בנושא זה, אולם הוא עדיין אינו מספיק, ואנחנו מתכוונים ליישם את המודל המוצלח שהופעל בחברת החשמל גם בחברות ממשלתיות אחרות, כמו מקורות, מע"צ והדואר". מהנתונים שהציג כהן בפני חברי הוועדה מתברר כי בשנת 2009 הועסקו בחברת החשמל 234 עובדים ערבים, מכלל 12,770 עובדי החברה. בשנת 2010 גדל כבר מספרם של העובדים הערבים בחברת החשמל ל- 287 איש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ל-19 - אתה צודק - היו צריכים לתת לחיילים ללמוד בחינם באוניברסיטה
אבל , מה לעשות "אחמד טיבי" דואג לבוחרים שלו הערבים הרבה יותר טוב מהחכי"ם היהודים, אפילו החכי"ם החרדים לא יודעים לדרוש שיכניסו "חרדים" לעבודה במשרדי הממשלה, כי גם אותם בקושי מקבלים וכרגע יש את החוק ע"ש "אחמד טיבי" שהתקבל בכנסת שאומר: כי יש להכניס היום רק "ערבים" או "יוצאי אתיופיה" לעבודה משרדי הממשלה. כלומר , "אפליה מתקנת". והחיילים - ימשיכו לעבוד קשה כדי להתקדם בחיים.
חנה  |  10.01.11
19.
"מתן בונוס כספי לאוניברסיטאות שיקלטו סטודנטים ערבים"
אני בן 26 ששירתתי שירות צבאי מלא - נתתי 3 שנים מהחיים שלי, חי עם אמא נכה 100% שנעזרת בי ובכספי (כי בינינו, מי יכול לחיות עם 2100 ש"ח בחודש בימינו???) אני מאוד רוצה ללמוד, לקדם את עצמי ולצאת ממה שנקרא "מעגל העוני" - ואין מלגות תמיכה בי ובשכמותי, כי יש הרבה יותר מלגות לבני מיעוטים (הם מכניסים כסף לאוניברסיטה - ואני לא) - אני לא יכול לעבוד ב"משרות סטודנטים" כי הכסף לא יספיק גם ללימודים גם למחייה וגם לעזור בבית.. ח"כ טיבי, חלומך התגשם!!! לבני מיעוטים יותר קל במדינה הזו מאשר לישראלים יהודים צברים שהסבים והסבתות שלהם בנו את המדינה הזו בידיים שלהם. ותודה לביבי, לשטייניץ ושאר ה - 118 מובחרים שלנו
בועז , מרכז  |  10.01.11
18.
שיתחילו בשירות לאומי
שילוב העובדים במשרדי הממשלה צריך להיות בד בבד עם השתלבותם במערך השירות הלאומי ,בתחומי רווחה ובריאות אפילו בתחילה רק בסקטור הערבי . טיבי לא מעוניין בזה הוא מעוניין לנגח את במערכת . ולהראות כמה מדינת ישראל מפלה את הערבים . קיימת בעיה אוביקטיבית לקלוט אחוז גבוה של עובדים ערביים בשירות הציבורי בעיה שתיפתר במשך הזמן .
אליה , ירושלים  |  10.01.11
לכל התגובות