אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט תשקיע 10 מיליון שקל בהקמת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור

אנלייט תשקיע 10 מיליון שקל בהקמת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור

הזכייה בשני המכרזים כוללת הקמה של עד 16 מערכות, בהספק מותקן כולל של כ- 500-700 קילו וואט. התקבולים השנתיים הצפויים ממכירת החשמל יעמדו על קרוב ל-2 מיליון שקל למשך 20 שנים

11.01.2011, 10:46 | שהם לוי

אנלייט תקים מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור תמורת 10 מיליון שקל, כך דיווחה החברה היום לבורסה בתל אביב.

המכרזים יאפשרו לאנלייט התקנה של עד 16 מערכות, בהתאם למתאפשר על פי תנאי השטח (תוך סיכום על הקמה של מינימום 13 מערכות), בהספק מותקן של עד 50 קילו וואט כל אחת, ובהספק מותקן כולל של 700-500 קילו וואט. הפרויקטים יוקמו תחת ההסדרה הקיימת למתקנים מסוג זה, ובהשקעה כוללת של 10-7.5 מיליון שקל, בהתאם למספר המתקנים שיוקמו בפועל ולהשלמת האישורים הפרוצדוראליים.

בשתי הזכיות, במכרז עיריית הוד השרון ובמכרז של מועצה מקומית רמת הנגב, אנלייט תשכור את הגגות למשך 20 שנים, ותהנה מתקבולים שנתיים של 2-1.5 מיליון שקל ממכירת החשמל לחברת החשמל לאורך התקופה.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, מסר כי "הזכייה של אנלייט במכרזים אלו מצטרפת לשורה של זכיות במכרזים מוניציפאליים מהתקופה האחרונה, בהם מכרזים להקמת מערכות על גגות מבני ציבור בקריית ביאליק וקרית ים וכן לפעילות נרחבת בתחום ההסדרה למתקנים גדולים יותר, ביניהם קבלת רישיונות מותנים להקמת מערכות ברמת מגשימים ויונתן שברמת הגולן. אנו מרחיבים את היקף הפעילות שלנו בישראל מיום ליום ולאחרונה הודענו על הרחבת פעילותנו גם לאיטליה".

יעבץ הוסיף כי "כיום, רוב הפרויקטים שאנלייט מקימה הם בבעלות החברה, ומאפשרים לה ליהנות מהכנסות מובטחות וקבועות ממכירת חשמל בחוזים ארוכי טווח עם חברת החשמל, בעוד הגוף עימו אנו מתקשרים, מועצה אזורית, עירייה או כל גוף אחר, נהנה מתקבולים למשך כל אותה תקופה בגין השכרת השטח עליו מוקמת המערכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות