אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרב מלכיאור: הפכו את ששינסקי להיטלר צילום: יולי שוורץ

הרב מלכיאור: הפכו את ששינסקי להיטלר

מייסד פורום פעולה אזרחית, העמותה להעלאת תמלוגי הגז, ציין כי "גילויי הגז הם הזדמנות לעשות מפנה היסטורי"; נאומו של שיינין נקטע על ידי לנגוצקי שטען כי הוא מדבר "שטויות"

11.01.2011, 14:31 | רויטל חובל

"כל האנשים שבדרך כלל אני חולק עליהם, אמרו אותו דבר: כולם תמכו במסקנות של ועדת הביניים של פרופ' ששינסקי. אני יודע איזה לחצים הפעילו עליו. הפכו אותו להיטלר", כך אמר היום (ג') הרב מיכאל מלכיאור, מייסד פורום פעולה אזרחית, העמותה להעלאת תמלוגי הגז, במסגרת כנס הרצליה. מלכיאור נאם בכנס לאחר ששר האוצר, יובל שטייניץ, ויו"ר דלק אנרגיה, יורם טורבוביץ', סיימו את נאומיהם.

מלכיאור, לשעבר ראש מפלגת מימד, חבר כנסת ואיש חינוך, המשיך וציין כי "גילויי הגז הם הזדמנות לעשות מפנה היסטורי". הוא הודה כי "המקום בענף הגז ונפט אינו טבעי בשבילי. במיוחד לא להיות בצד של משרד האוצר. אחרי שלמדתי במה מדובר ועל מה המאבק, הבנתי שהמאבק יהיה על סכומי עתק של כספים, דברים שלא היו פה. אנחנו גם חושבים שהמשקיעים צריכים לקבל תמורה. אבל יש סיכוי היסטורי לעשות מפנה חברתי ותמיד אמרו שאין אפשרות כזאת כי אין לנו אוצרות טבע. היום אני מבין שהמאבק הוא על דברים הרבה יותר יסודיים".

מלכיאור המשיך ואמר כי "בעקבות המסע, שאני לא זוכר כמותו, מה שמשקיעים עושים בשביל להסית את הדיון הוא לא ייאמן. הטיעון על הרטרואקטיביות הוא לא טיעון. כשמס החברות ירד לא טענו לרטרואקטיבית או הפרת הסכם".

נואם נוסף בכנס היה מנכ"ל מודלים כלכליים, יעקב שיינין, שכתב חוות דעת תומכת בדלק אנרגיה וציין שלישראל אין יתרון בגז בשל ההיצע הגדול הקיים באירופה. "דו"ח הביניים היה קיצוני. הדו"ח הסופי מתקרב לעולם נורמלי. הסיכון במים עמוקים הוא גדול ביותר. 60 שנה לא מצאו פה כלום, רק את חלץ וגם אותה מצאה חברה זרה. אף כלכלן ששמעתי לא מכיר את מודל ה-R פקטור".

הגיאולוג יוסי לנגוצקי הפריע לדבריו ואמר: "אתה איש רציני, תדייק. שטויות, לפידות מצאה את חלץ. איזה שטויות אתה מדבר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות