אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק: כל עוד הזהב מתחת ל-2,000 דולר לאונקיה - אין בועה צילום: בלומברג

דויטשה בנק: כל עוד הזהב מתחת ל-2,000 דולר לאונקיה - אין בועה

בדויטשה מעריכים כי התרחבות הכלכלות המתעוררות תתרום לעליית מחירי הסחורות השנה, יחד עם מאמצי הפדרל ריזרב לעורר את הצמיחה בארה"ב

11.01.2011, 14:30 | בלומברג

על הזהב לחצות את רף ה-2,000 דולר לאונקיה כדי להיחשב לבועה, והוא יעלה השנה בעקבות השקעה בקרנות ורכישות של בנקים מרכזיים, מסר דויטשה בנק.

לזהב יהיו "ביצועים חזקים" מביקוש המשקיעים ושיעורי הריבית הריאלית הנמוכים בארה"ב, אמר בדו"ח שהתפרסם היום מייקל לואיס, ראש מחקרי סחורות בדויטשה בנק בלונדון. עשויה להיווצר בועה כיוון שהמשקיעים רוכשים זהב לגידור מפני אינפלציה ודפלציה, הוא אמר.

"לאור הסיכונים האלה אנו חושבים שהזהב ימשיך להתחרות באגרסיביות בהשקעות אחרות", אמר לואיס. "אנו מעריכים שמחיר הזהב יצטרך להיות גבוה מ-2,000 דולר כדי להיות בגדר בועה".

המטילים למשלוח מיידי עלו ל-6.43 דולר, או 0.5%, ל-1,382.10 דולר לאונקיה ב-11:45 בלונדון. המחירים עלו אתמול לאחר חמש ימי ירידות רצופים עקב החששות שמשבר החוב הממשלתי באירופה יחמיר. הזהב למשלוח בפברואר עלה ב-0.6% ל-1,382.20 דולר בבורסת הסחורות בניו יורק.

התרחבות הכלכלות המתעוררות תתרום לעליית מחירי הסחורות השנה, אמר לואיס, יחד עם מאמצי הפדרל ריזרב לעורר את הצמיחה בארה"ב, סיכון ההידבקות בחוב הממשלתי האירופי והצטמצמות המלאים. הוא הצביע על החוזים העתידיים במתכות, אנרגיה וחקלאות כאמצעי לחשיפה לשווקים מתעוררים ולגידור נגד האינפלציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות