אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלומברג תשיק דירוג משלה של עשירי העולם צילום: בלומברג

בלומברג תשיק דירוג משלה של עשירי העולם

סוכנות הידיעות מתכוונת להתחיל להתחרות במגזין פורבס וברשימת עשירי העולם המפורסמת על ידו מזה 29 שנה החל מהשנים 2013-2012

11.01.2011, 16:30 | סוכנויות הידיעות

סוכנות הידיעות בלומברג מתכוונת להשיק דירוג משלה של עשירי העולם על רקע המספר ההולך וגדל של מיליארדרים ברחבי העולם, ומתוך כוונה ישירה להתחרות ברשימה המפורסמת של מגזין פורבס.

בבלומברג הודיעו כי שכרו את מתיו מילר מפורבס כחלק מהמאמצים להרחיב את הכיסוי התקשורתי של העשירים. מילר יעזור לבלומברג להשיק רשימת עשירי עולם שתתפרסם בין 2012 ו-2013, אף שהפרטים המדויקים ולוח הזמנים המפורט עדיים אינם ידועים, מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

רשימות העשירים זוכות לתשומת לב תקשורתית רבה, לנוכח הסקרנות של הקוראים בכל הקשור לכסף ואורח החיים של עשירי העל. כיום מתפרסמות רשימות של עשירים בסין, בריטניה ואוסטרליה.

עד לאחרונה, פורבס היו מלכי הרשימות, עם מסורת של 29 שנה ביצירת רשימת 400 עשירי אמריקה ורשימת המיליארדרים העולמית. המגזין ניסה להרחיב את ההצלחה עם פרסום רשימת 100 הסלבריטאים ו-15 הדמויות הבדיוניות העשירות ביותר.

מהדורת עשירי אמריקה של 2009 מכרה 54,524 עותקים, שהפכו אותו לאחד הגיליונות הנמכרים ביותר בשנה. עם זאת, מדובר בצניחה של 40% מ-90,623 העותקים שנמכרו שנתיים קודם לכן.

עדיין לא ברור כיצד יגבשו בבלומברג את הרשימה החדשה, מקורבים טוענים כי הם יסתמכו על למעלה מ-2,000 עיתונאים ברחבי העולם שיעבירו מידע מדויק לגבי העשירים בכל מדינה. כמו כן, בבלומברג ישתמשו במידע הפיננסי שבבעלותם כדי לקבוע את העושר של האנשים.

הרשימה החדשה היא חלק ממאמצים נרחבים יותר של בלומברג להרחבת מאגר הלקוחות מעבר לבעלי עניין בתחום הפיננסי, שמשלמים קרוב ל-20 אלף דולר בשנה עבור שירותי מידע וניתוחים פיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות