אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציפי לבני: "הממשלה לא רואה את האזרח ממטר" צילום: לואיז גרין

ציפי לבני: "הממשלה לא רואה את האזרח ממטר"

במסגרת כנס קדימה מחו ראש האופוזיציה ואנשי ציבור נוספים על כך ש"אדם שנכנס לתחנת דלק לא יכול לגמור את החודש"; ח"כ יואל חסון הציג נתונים המשווים בין מחיר הדלק היום ולפני שנתיים

12.01.2011, 13:11 | תומר אביטל
"זו ממשלה שלא רואה את האזרח ממטר" כך אמרה הבוקר (ד') ראש האופוזיציה, ציפי לבני. לדבריה, "ראש הממשלה דיבר על הפחתת מיסים אך התוצאה הסופית היא שאדם שנכנס לתחנת הדלק, ששותה מים, שהולך למכולת - לא יכול לגמור את החודש".

לבני אמרה את הדברים במסגרת כנס של מפלגת קדימה, שהשיקה היום קמפיין ציבורי למאבק במחירי הדלק והמיסים בישראל. בכנס לקחו גם חלק ארגון המוניות הארצי, ארגון אופנועי ישראל וארגונים ואזרחים נוספים אשר הגיעו, לדברי קדימה, לאירוע בעקבות הפרסום ברשתות החברתיות.

לבני הדגישה כי "פוליטיקה זה לא רק פוליטיקאים, זה מאבק למען דברים צודקים בחברה הישראלית. הצעקה הזו צריכה להגיע לקריית הממשלה".

ח"כ יואל חסון, צילום: יריב כץ ח"כ יואל חסון | צילום: יריב כץ ח"כ יואל חסון, צילום: יריב כץ

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון, אמר כי "המאבק הזה יצליח רק בשילוב כוחות של הכנסת והציבור ברחוב". חסון הציג נתונים לפיהם הבלו, המס העקיף על הדלק, התייקר בתקופת ממשלת נתניהו "בצורה שערורייתית". לדבריו, מחיר ליטר דלק 95 אוקטן עמד ביום 1.1.11 על סך של 7.14 שקל, זאת בעוד שמחיר ליטר דלק 95 אוקטן עמד ביום 1.1.09 על 4.75 שקל.

"נכון ל-1.1.11 סך המיסים שמשולמים על כל ליטר דלק 95 אוקטן עומד על 4.07 שקל. בלו לליטר דלק - 3.09 שקל, מע"מ לליטר דלק - 0.98. ב-1.1.09 סך המיסים ששולמו על כל ליטר דלק 95 אוקטן עמד על 3.04 שקל. בלו לליטר דלק - 2.41 שקל, מע"מ לליטר דלק - 0.63" אמר חסון.

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' סברה כי "ממשלת ישראל מעלימה את מעמד הביניים. אזרחי המדינה עובדים 12 שעות ביום כדי לגמור את החודש".

לאחר מכן נאם מנהל המאבק הציבורי נגד ההעלאה במחירי הדלק, זאב גרואר, שקרא לאזרחים לצאת לרחובות. לדבריו "חייבים לצאת מהאדישות ולומר די - די לעשוק אותנו. אני אזרח משלם מיסים ולא הגיוני שאני מתקשה לשרוד ביומיום בגלל המיסוי והגזירות שניחתות יום אחר יום. הדלק זה מצרך בסיסי - לא מותרות. אני צריך לנסוע לעבודה כאזרח שרוצה להתפרנס בכבוד. אני זועק את זעקתו של העם - די, מספיק. אם נתאחד אני מאמין שנוכל לשנות את המצב".

בהמשך הלין דוד כוכבא, מנכ"ל מועצת המובילים, כי "הממשלה מרמה אותנו באופן שיטתי. חברות ההובלה מייצגות 47 אלף מובילים - אנחנו מובילים 95% מהסחורות בישראל. כאשר 40% מההוצאות שלי הן על סולר, אז או שאני מעלה את המחירים או שאני שוחק את שכר הנהג, או שזה בא לידי ביטוי בבטיחות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות