אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגה הערבית: 1.3 מיליארד דולר למימון פרויקטים קטנים ובינוניים צילום: shutterstock

הליגה הערבית: 1.3 מיליארד דולר למימון פרויקטים קטנים ובינוניים

המנהיגים הערביים ידונו בחיבור קווי הספנות הערביים, יוזמת הבנק העולמי במדינות ערב, בסיוע הכלכלי לירושלים ובחיבור רשתות האינטרנט במדינות הערביות

12.01.2011, 23:39 | דורון פסקין
הוועידה הערבית הכלכלית צפויה להתכנס בהמשך החודש בשארם א-שיח' שבמצרים. לרגל האירוע מסר ד"ר מוחמד בן איבראהים תויג'רי, עוזר מזכ"ל הליגה לעניינים כלכליים, כי מדינות ערב העבירו לקרן מיוחדת עבור מימון פרויקטים קטנים ובינוניים, סכום של 1.3 מיליארד דולרים. קרן זן הוקמה בוועידה הכלכלית הערבית הראשונה שנערכה בכווית לפני שנתיים, אז התחייבו החברות להעביר סכום כולל של 2 מיליארד דולר.

הכינוס בשארם א-שיח' יחל בפגישות הכנה ב-16 בינואר. תויג'רי מסר כי הדיונים יעסקו בפרויקטים משותפים ובהגברת האינטראקציה הכלכלית בין מדינות ערב. לדבריו, אחד הפרויקטים העיקריים שיעלו לשולחן הדיונים הוא חיבור קווי הספנות הערביים ויוזמת הבנק העולמי במדינות ערב. בנוסף ידונו המנהיגים הערביים בסיוע הכלכלי לירושלים ובחיבור רשתות האינטרנט במדינות הערביות.

מצידו, סגן שר החוץ המצרי לענייני כלכלה, אחמד אלעראבי הצהיר כי ועידת שארם א-שיח' תעסוק בשורה של נושאים. לדבריו, מדינות ערב צריכות לקדם פרויקטים לחיבור רשתות התקשורת ביניהן. הוא גם הדגיש כי כיום הסחר הבין- ערבי אינו עולה על 12% מכלל הסחר של מדינות ערב וקרא להגברת האינטראקציה הכלכלית בין המדינות.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות