אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העובדים הסוציאליים לקראת שביתה צילום: עטא עיווסאת

העובדים הסוציאליים לקראת שביתה

צפויים להכריז בימים הקרובים על סכסוך עבודה, בטענה שהמו"מ מול האוצר על העלאת שכרם הגיע למבוי סתום

12.01.2011, 14:42 | מיקי פלד

העובדים הסוציאליים צפויים להכריז בימים הקרובים על סכסוך עבודה, שיאפשר להם לשבות בתום שבועיים מיום ההכרזה. זאת, בעקבות מה שהגדירו כמבוי סתום במשא-ומתן עם האוצר והתפוצצות הפגישה בין הצדדים אתמול (ג').

הסתיימה השביתה בנמלים העובדים יקבלו תוספת שכר נחתם הסכם שכר לשנתיים על פיו יקבלו עובדי הנמלים תוספת שכר של 6% בשנתיים (3% כל שנה), ואילו עובדי דור ב' יקבלו תוספת של 11% בשנתיים כתב "כלכליסט", 3 תגובותלכתבה המלאה

העובדים הסוציאליים דורשים שינוי מבנה השכר שלהם, כך שיורכב משכר בסיס הגבוה משכר המינימום ושבקידום הדרגות יינתן משקל גם לוותק ולא רק לשינוי בתפקיד עצמו. תוספות השכר עשויות להסתכם במעל 40% לכ-10,000 העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי.

כמו כן, באיגוד העובדים הסוציאליים מעוניינים להחיל את ההסכם העתידי גם על 5,000 העובדים בעמותות הפרטיות. המשא ומתן בין הצדדים נמשך כבר מזה חצי שנה והעובדים הסוציאליים אף הוחרגו מהסכם תוספת השכר במגזר הציבורי שנחתם לאחרונה בין ההסתדרות לאוצר.

"בכל ישיבות המשא-ומתן עימנו דיבר האוצר על הצורך בשיפור שכרם של העובדים הסוציאליים", אומר איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, "אולם כשזה מגיע לבחינה מעשית ולתוספות שכר, משרד האוצר קומץ את ידו על גבם של העובדים הסוציאליים, שהינם כיום אחד המגזרים המקופחים ביותר במשק".

ממשרד האוצר נמסר, כי "מו"מ עם העובדים הסוציאליים מתנהל מזה מספר חודשים ובמסגרתו הוצעה להם תוספת שכר נדיבה בשיעור גבוה משמעותית מעבר למה שניתן לכלל המגזר הציבורי. למרות זאת החליטו אלה להגביר את עוצמת הסכסוך ע"י הכרזת סכסוך עבודה והודיעו אתמול כי מבחינתם הגיעו למבוי סתום במו"מ. המו"מ בין בצדדים ימשיך להתקיים בכדי להגיע להסכם קיבוצי משותף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
העובדים הסוציאליים עושים עבודת קודש.. וגמול?? אין
העובדים הסוציאלים נדרשים להתמודד יום-יום, שעה-שעה, בבוקר ובלילה, עם מקרים מורכבים ואף עם מצבי חירום שונים. נותנים את כל הנשמה, מטפלים במסירות ובמעורבות רגשית גבוהה מאוד. חבל שהחברה בכלל ומשרד האוצר בפרט לא יודעת להעריך את מאמציהם.. אנחנו שווים יותר מ-2299 ש"ח לחודש!!!
שולמית , ירושלים  |  27.01.11
3.
אין לצעירים משכילים מה לחפש פה יותר
אני מכיר עובדות סוציאליות ישרלאיות שגרים עכשיו בקנדה ואוסטרליה שעובדות שם בדיוק באותו תפקיד שעבדו בישראל ומרויחות 60000 50000 דולר לשנה. הן חיות ברמת חיים גבוהה בית קרקע מכוניות תרבות שעות פנאי וכד, בארץ הם היו בגדר עובדים ענייים בקושי סגרו חודש עם משכורת רעב של 4 אלף שקל. המצב כאן הוא הגרוע ביותר מכל המדינות המפותחות ומחלק גדול של מדינות מתפתחות.ולא רק בתחום של עבודה סוציאלית אלא בהרבה מקצועות ותחומי עיסוק אחרים המצב הגרוע הזה לא ישתנה לעולם כי לאף אחד פשוט לא אכפת.
מושחתים נמאסתם  |  17.01.11
2.
פניה של המדינה משתקפים במאבק הזה
העובדה שבמדינה שלנו עובד סוציאלי משתכר בפחות משכר מינימום, מצביעה על סדר עדיפויות לקוי. הרווחה כבר מזמן לא מעניינת את אף אחד! ופה מתחילות הבעיות שלנו כחברה, האם כך אנחנו רוצים להיראות? האם סדר העדיפויות הזה תואם למה שאנחנו חושבים? אני מרגישה שלא. לכן צריך לקום, לעשות ולשנות, לפני שיהיה מאוחר מידי!
סטודנט לעוס , ירושלים  |  14.01.11
לכל התגובות