אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט": ישי דוידי ישקיע 42 מיליון שקל בתדיר גן; הבנקים ויתרו על החוב צילום: נמרוד גליקמן

נחשף ב"כלכליסט": ישי דוידי ישקיע 42 מיליון שקל בתדיר גן; הבנקים ויתרו על החוב

בתמורה יקבלו לאומי ופועלים אופציות ל-12.1% ממניות יצרנית המכלולים לרכב. אבי ורטהיים יחזיק 21.8% ממניות החברה בדילול מלא

12.01.2011, 15:31 | נעמה סיקולר

דירקטוריון יצרנית המכלולים לרכב תדיר גן אישר היום (ד') את ההתקשרות עם קרן פימי בניהולו של ישי דוידי שתשקיע בחברה 42 מיליון שקל בתמורה לקבלת 60% מהמניות (בדילול מלא). כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט" הותנתה עסקת ההשקעה בנכונותם של הבנקים הממנים של החברה בנק לאומי ובנק הפועלים, למחיקת חובות בסכום הזהה לזה שתשקיע פימי ואכן 42 מיליון שקל יימחקו על ידי שני הבנקים (בחלוקה שטרם דווחה) ובתמורה הם יקבלו אופציות ל-12.13% מהון המניות של החברה.

תדיר גן פנתה לפני כחודש לקרן פימי שהשקיעה בה בעבר והציעה לה לבחון השקעה נוספת לאחר שתדיר גן בשליטת אינספייר של אבירם (אבי) ורטהיים נקלעה לקשיים וסיימה את הרבעון השלישי של השנה בהפסד, עם תזרים מזומנים שלילי ושחיקה של 80% בהון העצמי מאז סוף 2009 לרמה של 2.7 מיליון דולר בלבד. קרן פימי שמימשה בשנת 2006 את כל מניות תדיר גן ברווח בדקה בשבועות האחרונים את העסקה והחליטה להתקשר בה לאחר שהשיגה הסכמות עם הבנקים ועם לקוחות החברה בהם ג'נרל מוטורס העולמית.

אחזקותיה של חברת אינספיירבשליטת ורטהיים ידוללו כתוצאה מהמהלך ולאחר המרת הלוואת בעלים של 20 מיליון שקל היא תחזיק ב-21.8% ממניות החברה בדילול מלא. בעקבות העסקה ישתנה כל מבנה ההון של תדיר־גן, והיא תצא לדרך חדשה תחת הבעלים החדשים עם הון עצמי של כ־30 מיליון דולר. מי שילווה מעתה את החברה מטעם קרן פימי הוא שמוליק וולדינגר אולם הוא לא צפוי לקבל תפקיד רשמי של יו"ר, לפחות לא בחודשים הקרובים.

תדיר־גן נקלעה לקשיים לפני כשנתיים על רקע המשבר העולמי בתעשיית הרכב, ועקב תלותה בלקוח שפשט רגל (וחולץ בסיוע הממשל האמריקאי) - ג'נרל מוטורס. היקפי ההזמנות של תדיר־גן התכווצו משמעותית במחצית הראשונה של 2009, וכאשר באה התאוששות לאחר כמה חודשים, התקשתה החברה לעמוד בקצב האספקה עקב בעיות תפעוליות וייצור בלתי יעיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות