אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לברון ג'יימס הוא ההעברה המוצלחת בתולדות ה-NBA

לברון ג'יימס הוא ההעברה המוצלחת בתולדות ה-NBA

לפי בדיקה של "ביזנס אינסיידר" המעבר של לברון ג'יימס היה בעל ההשפעה החיובית הטובה ביותר על מיאמי היט וההשפעה השלילית ביותר על קליבלנד קאבלירס

13.01.2011, 14:08 | ירון ארבל

לברון ג'יימס ספג הרבה ביקורות עקב ההחלטה שלו לעזוב את קליבלנד קאבלירס ולעבור למיאמי היט. אבל בינתיים, הוא מוכיח את עצמו כהחתמה הטובה בהיסטוריה של ה-NBA. כך לפי היומון הכלכלי "ביזנס אינסיידר", שגילה כי הוא השחקן עם ההשפעה הגדולה ביותר על תוצאות הקבוצה שלו - למרות התחלה גרועה. 

לפי ההבדיקה, שהשוותה בין התוצאות שהשיגו קבוצות שהכוכבים שלהן עזבו, לבין התוצאות של הקבוצות אליהן הצטרפו, לברון ג'יימס העלה את אחוזי ההצלחה של מיאמי היט בעשרות אחוזים; לעומת זאת, אחוזי ההצלחה של קליבלנד קאבלירס קרסו. ההבדל נטו עומד על 60 ניצחונות (בחישוב של "ביזנס אינסיידר").

ריי אלן, שעזב את סיאטל סופרסוניקס עבור הסלטיקס, נמצא במקום השני. קווין גארנט, שעזב את מינסוטה טימברוולבס לסלטיקס מדורג שלישי. אמרה סטאדומייר, שעבר מהפיניקס סאנס לניו יורק ניקס, הגיע למקום הרביעי, ובאופן מפתיע, ולאדה דיבאץ', שעזב את שרלוט הורנטס לטובת סקרמנטו קינגס ב-1998 מדורג חמישי. מוזס מלון, שעזב ב-1982 את יוסטון רוקטס לפילדלפיה, נמצא במקום השישי.

לברון ג'יימס עקף גם אגדות כדורסל כגון ג'ליוס ארווינג (ד"ר ג'יי), דניס רודמן, סטיב נאש, דיקמבה מטומבו, שאקיל אוניל, אוסקר רוברטוסן, ווילט צ'מברליין וקארים עבדול ג'אבר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות