אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "גם אם נגיע לשלום - מחירי הביטחון יילכו ויעלו" צילום : עמית שעל

נתניהו: "גם אם נגיע לשלום - מחירי הביטחון יילכו ויעלו"

ראש הממשלה בכנס התעשיינים: "מי היה מאמין לפני עשר שנים שהשקל יהיה אחד המטבעות הכי חזקים בעולם. אני יודע שזה מטיל עליכם מטלות לא פשוטות, ומצדיע לכושר ההסתגלות שלכם"

13.01.2011, 14:35 | נעמה סיקולר

"אין שום דרך שנוכל לעמוד בהוצאות הביטחון בלי כלכלה חופשית. גם אם נגיע לשלום, מחירי הביטחון יילכו ויגדלו והדרך היחידה להתמודד היא עם צמיחה עקבית" - כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו, בכנס התעשיינים.

לדברי נתניהו, "יש אנשים שחושבים ששלום ייתן את הביטחון, והוא ייתן - אבל לא מספיק. אנחנו לא יכולים לדעת שהסכמי שלום יחזיקו מעמד, ראו מה קרה עם טורקיה שהיה לנו שלום נפלא איתה ויחסי מסחר ו-400 אלף ישראלים בשנה שנסעו לשם. אני מקווה שהמצב עוד יחזור להיות טוב יותר עם טורקיה, אבל זה אומר שהוצאות הביטחון יגדלו בכל מצב שהוא והדרך היחידה לממן זאת היא בצמיחה עקבית של 4%-6% בשנה. אנחנו נוגעים ב-30 אלף דולר תל"ג לנפש סגרנו פער גדול ואנחנו כיום כמו מדינות אירופאיות ואפילו יש כאלה שהשגנו. אבל אנחנו לא יכולים לנוח על זרי הדפנה. אנחנו חייבים להתקדם".

ראש הממשלה הוסיף: "אילת, ערד ודרום תל אביב נכבשות על ידי מהגרי עבודה לא חוקיים ועוד מעט גם צפון תל אביב. לכן אנחנו חייבים לעצור את זרם הפליטים המסתננים לישראל באופן בלתי חוקי מאפריקה".

.

לדבריו, "יש חמישה תחומים שאנחנו חייבים לתת עליהם את הדגש בשנים הקרובות. השתתפות בעבודה - לא רק לגבי הציבור החרדי אלא גם לגבי הציבור הלא יהודי כמו נשים מוסלמיות; השלמת תוכנית התחבורה עם חיבור דמוגרפי לשכנים שלנו; חוקי הבנייה והתכנון - אי אפשר לבנות במדינת ישראל ואנחנו הולכים לשנות את זה בהקצאת קרקע ובהשלמת החקיקה בכנסת של חוק התכנון והבנייה; אנחנו הולכים להשקיע מאות מיליונים במחזור ופסולת מאיצים את תחום האנרגיה הסולרית, וגם הולכים להשקיע הרבה כסף ביחד עם מדינות אחרות בתוכנית עשור למצוא תחליפים לחומרים מזהמים.

"הדבר האחרון הוא חינוך, חינוך חינוך. משק מובילי ופתוח הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק. אמונה זה חשוב והגנה זה קריטי - אבל אם אתה רוצה את הכל וגם את ארגז הכלים צריך לשדרג את החינוך החל מהגנון".

נתניהו הוסיף: "מי היה מאמין לפני עשר שנים שהשקל יהיה אחד המטבעות הכי חזקים בעולם. אבל בסוף המטבע משקף את חוזק הכלכלה. אני יודע שזה מטיל על התעשיינים מטלות לא פשוטות, ומצדיע לכושר ההסתגלות שלכם. ואנחנו נשב בשבוע הבא עם נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר ההסתדרות".  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
כל המדינות מנסות להחליש את המטבע והוא משוויץ שהשקל חזק....
נו, מה נעשה איתו? כבר מישהו אמר שכאשר ביבי בשילטון הפערים גודלים והעניים נעשים עניים יותר. כשהממשלה ניפחה את המגזר הציבורי והשרות שהאזרח מקבל הוא לא מהמשובחים, המיסים עלו ועולים ויעלו ביבי עולה ופורח. פעם הוא השתמש באיש הרזה שנושא על גבו את האיש השמן, עכשיו הוא מוסיף על גבו של האיש הרזה עוד נערי אוצר שיודעים להסביר כל דבר לפי שיטתם המעוותת עד שזה נשמע הגיוני לעניים שהם צריכים לשלם עוד מיסים כדי לממן את הטעויות של האוצר ולשלם את משכורות העתק של נערי האוצר. ביבי, שזה רק יגמר כבר.(הקדנציה שלך)
בעז , צפון  |  15.01.11
20.
אתה זה שגרמת להרס היחסים עם טורקיה
הדמגוגיה הזולה של הממשלה והעומד בראשה. מצד אחד מחרחר מלחמה והורס יחסים עם כל שכן ושכנה, מצד שני 'ממגן' אותנו מכף רגל עד ראש בטכנולוגיה יקרה שתורמת לעשירים ולמאפיה של יצרני ומוכרי האמל"חים. המדינה הזו הולכת לאבדון ובסוף תהיה מוגנת בבטון מזויין, מצלמות אבטחה ומערכות טילים מתקדמות עם אנשים ששכחו צלם אנוש מהו.
דני , תא  |  15.01.11
18.
עוד פעם ביטחון?
ביבי אתה לא נורמלי. תגיד לי אם השקעת יותר בגבול מצרים ב30 שנה האחרונות? כנראה שלא כי גם גדר גבול אין. אז מה אתה מהלך עלינו אימים ומביא את הדוגמאות הטורקית? החוסר שלום עם טורקיה הביא לעליה בעלויות הביטחון? השלום עם ירדן הביא לעליה? מה שמביא לעליה זהו בזבוז משווע של הצבא והרצון לשלוט על יותר משאבים. בכל מקרה אתה בסוף הדרך אז לך לביתך ותעשה להם כי לנו אתה רק עושה כאב ראש ומפח נפש
סוף  |  14.01.11
לכל התגובות