אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקה מוצלחת לחברת החשמל: נסגרה ב-2.5 מיליארד שקל שמואל רחמני

הנפקה מוצלחת לחברת החשמל: נסגרה ב-2.5 מיליארד שקל

ההנפקה הביאה לגיוס גבוה מההערכות, אשר חזו סגירה של 2.4 מיליארד שקל. יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל: "הנתונים מלמדים כי השוק מאמין בחוסנה של החברה"

13.01.2011, 14:44 | ליאור גוטמן

הנפקה מוצלחת לחברת החשמל - החברה סגרה היום (ה') עם גיוס של 2.5 מיליארד שקל במסגרת הנפקת אגרות חוב לגופים מוסדיים. ההנפקה רשמה ביקושים של כ-3 מיליארד שקל. 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", מדובר בהנפקה פרטית של סדרת אגרות חוב לגופים מוסדיים, כאשר השלמת ההנפקה תבוצע בכפוף לאישורים רגולאטורים ולאישור ועדת השרים על הגדלת סכום גיוסי הון בישראל של החברה בשנים 2010 – 2011 ועד לסכום של ארבעה מיליארד שקל. 

לפני כשבוע אישר הקבינט החברתי כלכלי גיוס של ארבעה מיליארד שקל למטרת מחזור חוב, כאשר בשנייה האחרונה הוחלט ששר התשתיות הלאומיות עוזי לנדאו רשאי להחליט שכחצי מיליארד שקל יופנה לשיפור מערכת ההולכה של חברת החשמל. מדובר בקווי המתח הגבוה, שפרוסים לאורך צירי דרך ראשיים ומהווים את שדרת הולכת החשמל בישראל.

הגיוס הנוכחי הוא הראשון מזה כשנתיים אותו מבצעת החברה, כאשר הגיוסים האחרונים נעשו בתחילת 2009. לפני כשבוע הורידה חברת דירוג האשראי העולמית S&P את דירוג חברת החשמל ברמה אחת, וקבעה אותו על BBB מינוס, דירוג שמקטלג את אגרות החוב של חברת החשמל בתואר אג"ח זבל. במקביל "זכתה" חברת החשמל להורדת דירוג נוספת מהשלוחה הישראלית היא S&P מעלות מחברת דירוג האשראי מעלות לרמה של AA מינוס, אולם הורדות הדרוג לא הטרידו את הגופים המוסדיים שרכשו את אג"ח.

"הנתונים מלמדים כי השוק מאמין בחוסנה של החברה. מדובר בגיוס חסר תקדים שנעשה בקרב המוסדיים אשר מאפשר לחברה להמשיך לעמוד בחובותיה ולהבטיח את איתנותה הפיננסית", אמר יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון החברה. מנכ"ל החברה עמוס לסקר הוסיף שהחברה תוכל כעת למקד את מאמציה ברפורמה מקיפה ושינוי ארגוני אשר כה נדרשים להצלחתה ולקידום משק האנרגיה.

את ההנפקה הובילו כלל ולידר חיתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות