אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סורקי הגוף בנמלי תעופה בארה"ב ישודרגו - לא יראו את גופו של הנוסע צילום מסך: gizmodo.com

סורקי הגוף בנמלי תעופה בארה"ב ישודרגו - לא יראו את גופו של הנוסע

הסורקים החדשים יציגו דמות ממוחשבת של אדם ותותקן בהם מערכת התראה בפני איומים על מנת לשמור על פרטיות וצנעת הנוסעים

13.01.2011, 18:50 | בלומברג
נמלי תעופה בארה"ב עשויים להחליף את מכונות השיקוף המבצעות סריקת גוף ומראות את דמות גופו של הנוסע במכונות שיראו דמות גנרית של אדם, כך אמר ראש הרשות לבטיחות בתחבורה בארה"ב היום (ה'). המכונות המשודרגות יוכנסו למספר שדות תעופה לשם ניסוי השנה.

ג'ון פיסטול, ראש הרשות לבטיחות בתחבורה, אמר לבלומברג כי הוא בחן את הניסויים שנערכו במכונות המשודרגות וחלה התקדמות בעניין. הרשות עשויה לקבל החלטות על החלפת סורקי הגוף בנמלי תעופה נוספים בהתאם לתוצאות הניסוי במהלך השנה, הוא אמר.

החברות שמייצרות את הסורקים עבור שדות התעופה בארה"ב, L-3 קומיוניקיישנס הולדינגס ורפיסקן (Rapiscan), העבירו תוכנות משודרגות לרשות הבטיחות בשנה שעברה אשר מראות אווטאר, דמות ממוחשבת של אדם ומערכת התראה בפני איומים פוטנציאלים. הסורקים החדשים יפתרו את הצורך של הסוכנות להעסיק עובד בחדר מרוחק אשר צופה בדמויות הנוסעים שעוברים בסורק כדי לשמור על פרטיותם.

החלפת כל הסורקים בשדות התעופה "תפתור לחלוטין את נושאי הפרטיות והצניעות" עליהם התלוננו נוסעים בקשר לסורקים הנוכחיים, אמר פיסטול.

הרשות מגבירה את השימוש בסורקי גוף לאחר שלטענת ארה"ב עומר פארוק אבדולמוטאלב, אזרח ניגרי, ניסה לפוצץ מטוס של חברת נורת'ווסט איירליין לדטרויט ב-25 בדצמבר 2009, בעזרת חומרי נפץ שהוסוו בבגדיו התחתונים. 1,000 הסורקים שצפויים להיכנס לשימוש בשדות התעופה בארה"ב עד לסוף השנה ישמשו לבדיקות ביטחון במסלולי הבידוק ביותר ממחצית משדות התעופה בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות