אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע באימפריית מרדוק? אליזבת עשויה למכור חברת ההפקות לאביה צילום: אי אף פי

זעזוע באימפריית מרדוק? אליזבת עשויה למכור חברת ההפקות לאביה

אליזבת מרדוק הקימה את חברת שיין לאחר שהסתכסכה עם בכירים באימפריית התקשורת של אביה. הערכות: עשויה לשוב לעמדה בכירה בניוז קורפ אף שאחיה ג'יימס הוא היורש המיועד

15.01.2011, 19:44 | סוכנויות הידיעות

אליזבת מרדוק, בתו של איל התקשורת רופרט מרדוק, שוקלת למכור לאביה את חברת ההפקות הטלוויזיוניות שלה, שיין, בעסקה ששווייה מוערך ב־800 מיליון ליש"ט. העסקה המסתמנת עשויה לרמוז לכך שמרדוק נערכת לשוב לעמדה בכירה בניוז קורפ, עשור לאחר שעזבה את משרתה ברשת סקאי הבריטית בעקבות סכסוך עם בכירים בחברה.

בעוד שגורמים המקורבים לבתו של איל התקשורת אומרים כי היא אינה שוקלת "לחסל את ענייניה בחברה ולפרוש לגמלאות". לדבריהם היא בודקת אפשרויות להרחבת פעילות חברת ההפקות הנאבקת במתחרות גדולות יותר כמו מפיקת "האח הגדול", אנדמול.

שיין צמחה להיות אחת מחברות ההפקה הגדולות בבריטניה ומפעילה מערך של מחלקות בצרפת, גרמניה, אוסטרליה וארה"ב. בבעלותה חברות הפקה ובהן Reveille ("בטי המכוערת", "המשרד"), חברת קודוס ("Life on Mars", "Ashes to Ashes"), וסדרת הריאליטי "מאסטר שף" שנמכרה לרשתות ברחבי העולם, כולל בישראל. מרדוק שכרה את שירותי בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס כיועץ אסטרטגי. נוסף על ניוז קורפ, שיין גם בדקה אופציות לרוכשים אחרים.

אליזבת מרדוק עזבה את סקאי בשנת 2000 בעקבות סכסוך שפרץ בינה לבין בכירים בחברה. עם זאת, במהלך השנים אביה חזר ואמר כי תמיד תוכל לשוב לניוז קורפ, ובמרץ 2010 היא אף אמרה שזו אפשרות שהיא שוקלת. "האם אני יודעת כיצד או מתי או באיזה אופן, התשובה היא לא", אמרה אז ל"גרדיאן" הבריטי. "אבל אין ספק כי זו אפשרות שעומדת על הפרק".

עם זאת, לא ברור מה יהיה תפקידה, שכן לפי הערכות יורשו של מרדוק יהיה צעיר בניו ג'יימס, המנהל את עסקי ניוז קורפ באירופה ובאסיה. בנו הבכור לקלאן עזב את החברה. כאשר פיטר צ'רנין, שניהל את פוקס ניוז ואת עסקי הסרטים של ניוז קורפ, עזב ב־2009, היו שמועות על אליזבת כיורשתו, אך במקום זאת מונה צ'ייס קארי לתפקיד סגנו של מרדוק. בשלב זה קשה להעריך איזו משרה בכירה עשויה אליזבת לקבל.

בבעלות אליזבת מרדוק 53% משיין. ב־2008 וב־2009 גייסה החברה 45 מיליון דולר ממשקיעים, שעמם נמנות חברת סוני עם נתח של 20% וסקאי הבריטית עם 13%. אליזבת קיבלה כ־100 מיליון דולר לפני כמה שנים, כאשר היא ואחיה משתי נשותיו הראשונות של מרדוק קיבלו מענקים בתמורה להסכמתם לאפשר לשני ילדיו מנישואיו לאשתו השלישית וונדי דנג, להצטרף לקרן המשפחתית. אליזבת השתמשה בכסף כדי לרכוש חברות הפקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות