אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מנכ"ל חדש לקבוצת עזריאלי: שלמה שרף מאלקטרה נדל"ן צילום: יובל חן

בלעדי ל"כלכליסט" - מנכ"ל חדש לקבוצת עזריאלי: שלמה שרף מאלקטרה נדל"ן

שרף עוזב את קבוצת אלקטרה לאחר 34 שנים; מנכ"ל עזריאלי מנחם עינן יקודם לתפקיד אסטרטגי של הקבוצה. שי וינברג מונה להחליפו

16.01.2011, 07:02 | גולן חזני

רעידת אדמה בתחום הנדל"ן המניב בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"ל קבוצת עזריאלימנחם עינן פורש מתפקידו ויעבור להתמקד בניהול האסטרטגיה של הקבוצה. את מקומו של עינן צפוי למלא שלמה שרף, מבכירי המנכ"לים בתחום הנדל"ן המניב, שצפוי לעזוב את חברת אלקטרה נדל"ןלאחר 34 שנים בקבוצת אלקטרה.

עינן (71) מכהן כמנכ"ל קבוצת עזריאלי מאז שנת 1992 ונחשב לאיש הביצוע בקבוצה. בשנה האחרונה הוביל את הנפקת החברה בבורסה. כיום נסחרת הקבוצה לפי שווי של 12.6 מיליארד שקל. בדירוג המנהלים השנתי של "כלכליסט" לשנת 2010 התברג עינן בעשירייה הפותחת.

כבר במהלך ההנפקה הגיעו עזריאלי ועינן להבנות כי על עינן לעבור לתפקיד אסטרטגי. בשלב הראשון צפוי עינן להתמנות לתפקיד בכיר מתחת לעזריאלי עצמו, ובשלב מאוחר יותר עשוי להתמנות ליו"ר הקבוצה. עינן עצמו ראיין בשלושת החודשים האחרונים כעשרה מועמדים להחליפו, עד שלבסוף הוחלט לבחור בשרף.

שרף (61) מונה לתפקיד מנכ"ל אלקטרה נדל"ן ב־2006, לאחר שפרש מניהול החברה־האם אלקטרה, שבשליטת משפחת זלקינד. שרף עבד באלקטרה במשך 36 שנה מתוכן 15 שנה כמנכ"ל אלקטרה ו-5 שנים כמנכל אלקטרה נדל"ן. הוא צפוי לסיים את תפקידו ב-31 במארס.

אלקטרה נדל"ן מחזיקה ב־96 נכסים של נדל"ן מניב, בשטח כולל של 1.15 מיליון מ"ר, ונסחרת לפי שווי של 763 מיליון שקל.

שי וינברג, המכהן כסמנכ"ל פיתוח עיסקי באלקטרה נדל"ן, יחליף את שרף כמנכ"ל.

שלמה שרף מסר כי "החלטתי כי הגיעה העת לבצע שינוי, ומצאתי לנכון לפרוש לטובת אתגרים ניהוליים חדשים. ברצוני להודות לגרשון זלקינד, יו"ר קבוצת אלקו, על האמון הרב שנתן בי מאז רכש את קבוצת אלקטרה ב-1991, ועל שיתוף הפעולה והגיבוי לאורך השנים, בזכותם אלקטרה ואלקטרה נדל"ן הגיעו למקום המכובד בו הן מצויות כיום. אני משוכנע כי שי וינברג, שעבד לצידי במשך למעלה מעשור, ושהיה מעורב עימי באופן צמוד בכל פיתוחה העסקי של אלקטרה נדל"ן, יצליח במילוי תפקידו, והינו האדם הטבעי לתפוס את מקומי, ואני מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו".

גרשון זלקינד, יו"ר הדירקטוריון ומנהל העסקים של אלקו החזקות, חברת האם של אלקטרה נדל"ן, מסר כי "שלמה שרף אחד מעמודי התווך של קבוצת אלקו, שכן מאז רכשתי את קבוצת אלקטרה בשנת 1991 הוא כיהן כמנכ"ל הקבוצה, והיה אחראי על הצמיחה העקבית ועל הערך הרב שנוצר בקבוצה במהלך השנים. אני מאחל לשלמה, שאני רואה בו את אחד המנהלים המוכשרים במשק הישראלי, הצלחה רבה בהמשך דרכו. באותה הנשימה, אני מאחל הצלחה רבה בתפקיד מנכ"ל אלקטרה נדל"ן לשי וינברג, שבעיניי ובעיני הדירקטוריון הינו האדם המתאים ביותר למילוי התפקיד הודות לנסיון הרב שצבר בעשור האחרון כסמנכ"ל החברה וכמי שהוביל לצד שלמה את החברה בתהליכים מורכבים של רכישה ומימוש נכסים ובעבודה השוטפת מול בעלי המניות והמשקיעים של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות