אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בראק קפיטל רכשה 8 מרכזים מסחריים בהיקף של 84 מיליון יורו צילום: דוד סרנוב

בראק קפיטל רכשה 8 מרכזים מסחריים בהיקף של 84 מיליון יורו

ששת המרכזים הנרכשים בעיסקה הראשונה מושכרים לרשת קמעונאות מובילה בגרמניה לתקופה של 15 שנה, עם אופציות להארכה. דמי שכירות שנתיים של הנכסים עומדים על 6.65 מיליון יורו

16.01.2011, 10:51 | שי סלינס

כחודש וחצי לאחר הנפקתה בבורסה בתל-אביב, חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז מדווחת היום (א') כי חתמה על שתי עיסקאות משמעותיות לרכישת נכסים בהיקף כולל של 398 מיליון שקל (83.7 מיליון יורו). הנכסים הנרכשים בשתי העיסקאות מניבים כיום דמי שכירות שנתיים בהיקף כולל של31.6 מיליון שקל (6.65 מיליון יורו), המייצגים תשואה משוקללת של 7.9% על ההשקעות.

במסגרת העיסקה הראשונה - "עיסקת Titan" -חתמה בראק על הסכם נוטריוני לרכישת 6 מרכזים מסחריים בגרמניה תמורת 309 מיליון שקל (65 מיליון יורו). חמישה מתוך המרכזים הנרכשים, המניבים 93% מסך ההכנסה של הנכסים שנרכשו, ממוקמים במערב גרמניה, והמרכז השישי ממוקם בעיר דרזדן שבמזרח המדינה. כל המרכזים המסחריים הנרכשים מושכרים לתקופה ארוכה של כ-15 שנה לרשת קמעונאית מובילה מגרמניה, ולשוכרת ישנן 3 אופציות להארכת תקופת השכירות ב-5 שנים נוספות בכל פעם.

הנכסים הנרכשים בעיסקת Titan, מניבים כיום דמי שכירות שנתיים של כ-24.5 מיליון שקל (כ-5.15 מיליון יורו). כמו כן, בין הצדדים סוכם על מנגנון של הצמדת דמי השכירות, אחת לתקופה, למדד המחירים לצרכן בגרמניה מה שעשוי להגדיל את התשואה העתידית על ההשקעה מבחינתה של בראק.

לצורך השלמת העיסקה, המתוכננת לסוף חודש פברואר הקרוב, מנהלת בראק מו"מ מתקדם עם בנק בגרמניה, וזאת לקבלת הלוואת נון-ריקורס בסך של 262 מיליון שקל (55 מיליון יורו), סכום המהווה 85% מסך העיסקה.

במקביל, מדווחת בראק, חתמה החברה על עיסקה נוספת, עיסקת Mars, במסגרתה היא רוכשת 2 מרכזים מסחריים נוספים בערים דיסלדורף וקלן תמורת 89 מיליון שקל (18.7 מיליון יורו). המרכזים מושכרים לשוכר איכותי לתקופה של כ-12 שנה, עם 3 אופצית להארכת התקופה ב-5 שנים נוספות כל אחת, תמורת דמי שכירות שנתיים של 7.1 מיליון שקל (1.5 מיליון יורו). גם לצורך עיסקה זו מנהלת החברה מו"מ מתקדם לקבלת מימון בנקאי בשיעור של 80% מהיקף העיסקה. בבראק מעריכים, כי שכר הדירה הנוכחי בנכסים אלה הינו נמוך ביחס לשכר הדירה המייצג כיום נכסים דומים בערים אלה, ולכן רואים בחברה פוטנציאל לעליה עתידית של דמי השכירות בשני הנכסים.

גל טננבאום, מנכ"ל משותף בבראק קפיטל פרופרטיז, מסר היום כי "עיסקת Titan, במסגרתה אנו מתכוונים להשלים את רכישת ששת המרכזים המסחריים בגרמניה, הינה חלק מהאסטרטגיה של בראק להרחיב את פעילותה בגרמניה בכל מגזרי פעילותה. מדובר בנכסים איכותיים, המושכרים לשוכר מוביל לתקופה ארוכה, והמבטיח לבראק תזרים מזומנים יציב וגבוה לאורך פרק זמן ממושך, ושיבוא לידי ביטוי בתוצאותיה של החברה במהלך 2011".

"לאחר ההנפקה שהשלמנו בבורסה בתל-אביב, נהנית בראק מנזילות גבוהה ומרמת מינוף נמוכה מאד ביחס למקובל בענף, ובכוונתנו לנצל נסיבות אלה כדי להעמיק את פעילותנו בגרמניה ולפעול לצמיחת החברה ולשיפור רווחיותה ותזרים המזומנים שלה. תנאי האשראי שאנו צפויים לקבל מהבנקים בגרמניה בעיסקאות הנוכחיות, לרבות שיעור המימון הגבוה, מעידים על המוניטין הגבוה ממנו נהנית בראק בגרמניה ועל איכות הנכסים הנרכשים בעיסקאות אלה".

בראק קפיטל פרופרטיז הינה חברה הנשלטת בידי שמעון וינטרוב ורונן פלד ועוסקת בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה. וינטרוב ופלד מחזיקים בבבראק קפיטל פרופרטיז באמצעות חברת בראק קפיטל הולדינגס שבשליטתם, שהיתה חברה בורסאית עד שנמחקה לפני חמש שנים מהמסחר בהצעת רכש מלאה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות