אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבלאגן בהפועל תל אביב חוגג: שחקנים לא קיבלו משכורות, רכש לא יכול להתבצע צילום: טל שחר

הבלאגן בהפועל תל אביב חוגג: שחקנים לא קיבלו משכורות, רכש לא יכול להתבצע

המאבק מחריף. אלי טביב לא רוצה לשלם משכורת ליו"ר אמיר לובין. בקבוצה טוענים כי אין מי שינהל את העבודה היומיומית של המועדון

16.01.2011, 16:48 | ynet וכתב כלכליסט

אלי טביב, אחד מבעלי הפועל תל אביב המצוי במאבק שליטה עם מוני הראל, בעלים נוסף, לא מוכן לשלם את שכרו של היו"ר, אמיר לובין. "מאותו יום שגבי קצרה המנכ"ל התפטר", טען גורם בהפועל תל אביב, "אין מנכ"ל לקבוצה והיו"ר צריך לעשות את העבודה שלו כי הקבוצה צריכה להתנהל למרות הכל. מהרגע ששכרו של לובין הושווה לזה של קצרה, בערך בספטמבר, הוא (טביב) לא מוכן לשלם לו את המשכורת".

שחקני הקבוצה טרם קיבלו את משכורות חודש דצמבר. גורם בקבוצה אמר: "בינתיים אף אחד לא קיבל משכורת. עד החודש שעבר קיבלו משכורות כי גבי קצרה היה בתפקיד ורצו לשלם גם לו. אלי טביב לא חתם עד לרגע זה על המשכורות, למרות שכל החומר היה מונח על שולחנו כבר ב-8 בינואר. משה הראל חתם עליהן יומיים קודם לכן".

מהבקרה התקציבית נמסר כי הפועל תל אביב לא תוכל לבצע רכש בינואר כל עוד לשחקנים לא ישולמו המשכורות.

גורמים בקבוצה הופתעו לקרוא בכלי התקשורת כי טביב לא מתכוון לחתום על המשכורות של השחקנים שי אבוטבול ומהארן לאלא, לאחר שכביכול הרשות לבקרת תקציבים הודיעה לו שאם יעשה זאת הוא יעבור על חוקיה. גורם אחר במועדון הוסיף: "בקבוצה יש שחקנים שקיבלו הלוואות על סכומים יותר גבוהים אבל מי שחתום על הצ'ק של לאלא ושי אבוטבול זה אדון גבי קצרה, שהיה שותף מלא להחלטות האלה. אין שום חוק בבקרה על מענקים או הלוואות. השחקנים קיבלו מקדמה על חשבון של 200 אלף שקל ולא משנה אם קוראים לזה על חשבון או הלוואה".

יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, עופר אורליצקי, שלל פרסומים לפיהם הבקרה פנתה להפועל בעניין אבוטבול ולאלא. "השחקנים קיבלו מקדמות על חשבון שכר ותשלומים", אמר אורליצקי והוסיף, "דרך הקיזוז של המקדמות אמורה להיות בהתאם להסכמים שנעשו מול השחקנים. אנחנו מבינים שעל דרך הקיזוז יש ויכוח בין הבעלים אבל זה לא קשור אלינו".

באשר לסוגיית אי תשלום המשכורות לשחקנים, אנשי הצוות המקצועי והמנהלה, אמר טביב: "היום או מחר גבי קצרה יחתום על כל הצ'קים ויתן את השכר לכל השחקנים ואנשי המנהלה. אני לא מוכן לחתום על דברים שאני לא מחויב להם ואשר אינם חוקיים. זו התנהלות?".

באגב, ייתכן שבקרוב יתחילו בהפועל תל אביב לחפש אחר מאמן חדש. באוסטריה מדווחים כי אלי גוטמן, מאמן הפועל תל אביב, קיבל מספר הצעות מקבוצות הבונדסליגה האוסטרית להצטרף אליהן בתום העונה.

אלי גוטמן, צילום: ראובן שוורץ אלי גוטמן | צילום: ראובן שוורץ אלי גוטמן, צילום: ראובן שוורץ

בינתיים בצד האדום של חיפה - במסיבת עיתונאים שכינסה בצהריים הנהלת הפועל חיפה, הודיע ד"ר רוברט סאמת באופן רשמי על הצטרפותו כשותף למועדון. על פי הסיכום בינו לבין יואב כץ, בשנה הראשונה לשותפות יהיה סאמת שותף ב-10-15 אחוזים ויכניס למועדון כמיליון דולר וחצי, כאשר בתוך שלוש עד חמש שנים הוא אמור להיכנס כשותף מלא במועדון.

"יש לי קצת כסף בכיס ואני רוצה להחזיר את הפועל חיפה לצמרת", אמר סאמת, "אני מתחיל ללמוד את ההיסטוריה של המועדון, כולל מה שקרה עם רובי שפירא והאליפות שהקבוצה לקחה. אני עובד עם יואב כץ 20 שנה ואף פעם לא היו לנו בעיות. אני בטוח שזו תהיה הרפתקה". כץ עצמו הוסיף: "אני שמח מאוד לצרף את סאמת. הוא יהיה שותף לגיטימי ופעיל בהפועל חיפה. אני בטוח שהוא יעזור לנו. בזמן הקרוב הוא ילמד את הקבוצה ואת המנטאליות הישראלית, שאני מקווה מאוד שתהיה נוחה לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות