אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה התפטר צילום: יותם פרום

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה התפטר

יוסי ענבר הודיע על עזיבתו לאחר שנה וחצי בתפקיד. עפ"י הערכות בענף הוא שוקל להתמודד על תפקיד יו"ר רשות המים במקומו של אורי שני

16.01.2011, 17:18 | רויטל חובל
אחרי שנה וחצי בלבד, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ד"ר יוסי ענבר, ביקש לסיים את תפקידו. ענבר הודיע על כך היום (א') לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, וציין כי החליט לפנות לדרך חדשה.

על פי הערכות בענף, ענבר מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר רשות המים במקומו של פרופ' אורי שני, שיסיים את תפקידו ב-1 במרץ.

ענבר נכנס לתפקיד המנכ"ל במאי 2009, לאחר שארדן בחר בו כמינוי מקצועי לתפקיד המנכ"ל במקומו של שי אביטל, שכיהן כמנכ"ל בעת כהונתו של גדעון עזרא כשר להגנת הסביבה.

ענבר החל את דרכו במשרד להגנת הסביבה בשנת 1991, ושימש בשורה של תפקידים, ביניהם: ממונה על נושא המיחזור, ראש אגף פסולת מוצקה, סמנכ"ל בכיר לתשתיות, סמנכ"ל בכיר לתעשיות ומשנה למנכ"ל.

ענבר נחשב למומחה בעל שם עולמי בנושאי איכות סביבה, ועוסק בתחום למעלה מ-28 שנה.  במסגרת מחקריו עסק בפיתוח פתרונות לפסולות חקלאיות והפיכתן ממטרד למשאב.

השר גלעד ארדן הביע צער על התפטרותו של ד"ר ענבר ומסר כי: "לצערי, דר' ענבר ביקש היום לסיים את תפקידו כמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה. בעשרים שנות פעילותו במשרד, מילא ענבר שורת תפקדי מפתח, בהם הוכיח מסירות ומקצועיות. יוסי הוא בעל זכויות רבות בשיפור איכות הסביבה בישראל ובהובלתו קודמו בשנתיים האחרונות מהפכות סביבתיות משמעותיות. אני בטוח שיוסי יתרום עוד רבות ביכולותיו ובידע הרב שלו לקידום הגנת הסביבה בישראל".

ענבר הודה לאנשי המשרד, וציין: "אני מאמין שאתם - העובדים והמנהלים המוכשרים של המשרד - תמשיכו ותקדמו את התחום שכה חשוב למדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות