אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרסו נדל"ן תבנה 267 יחידות דיור בהוד השרון

קרסו נדל"ן תבנה 267 יחידות דיור בהוד השרון

עסקת ענק בשוק המגורים: ל"כלכליסט" נודע כי החברה הגיעה לעסקת קומבינציה בשווי המוערך ב־200 מיליון שקל במתחם ישורון. תקים 4 מגדלים עם דירות מ־3 חדרים ועד לפנטהאוז עם בריכה

17.01.2011, 09:47 | שי פאוזנר

קרסו נדל"ן מוציאה לדרך פרויקט מגורים במתחם ישורון בהוד השרון, אחרי 18 שנה שבהן ניסו חברות הנדל"ן לבנות במקום. בימים האחרונים השלימה החברה שבבעלות משפחת קרסו, יבואנית הרכב של מותגי רנו וניסאן, חתימה על סדרת עסקאות קומבינציה עם בעלי הקרקעות במתחם להקמת 267 יחידות דיור. גודל הפרויקט, שהוא הרביעי של קרסו בשוק המגורים, הופך אותו לאחד הגדולים בישראל בעשורים האחרונים.

המתחם, בגודל 10 דונמים, ממוקם מערבית לדרך רמתיים בהוד השרון בקרבת מושב רמות השבים, בקצהו הצפוני של רחוב ישורון בעיר, ושימש בעבר לפרדסים. בעלי השטחים, חלקם הגדול יורשי הקרקעות, ניהלו במשך שנים ארוכות מגעים עם יזמים למטרת מכירת הקרקעות, אך קרסו היא הראשונה שהצליחה להגיע להסכם עם כולם.

החברה של משפחת קרסו החלה את הליך הרכישה וקבלת אישורי הבנייה בהוד השרון כבר לפני 7 חודשים בעסקה משולבת של מזומן וקומבינציה, ובקרוב תחל בבנייה. בשוק העריכו אתמול כי שווי הקרקע בעסקה הוא 180–200 מיליון שקל. ככל הנראה אחת הסיבות להצלחת המגעים היא הבנה של בעלי השטח שמחירי הקרקע הגיעו לשיא.

הדמיה של הפרויקט בהוד השרון הדמיה של הפרויקט בהוד השרון הדמיה של הפרויקט בהוד השרון
בריכות בגודל 20 מ"ק

לפי התכנון, בפרויקט במתחם ישורון יוקמו 4 מגדלי מגורים בני 20 קומות, שייבנו סביב פארק גדול. בנוסף, קרסו תקים במתחם מרכז תרבות שישרת את הדיירים. בניגוד לפרויקטים אחרים שהוקמו בשנה האחרונה במרכז הארץ, קרסו נדל"ן החליטה להרכיב את המגדלים במתחם בהוד השרון מתמהיל רחב של דירות.

הדירות בפרויקט, שתוכנן על ידי האדריכלית לאה רובננקו ואדריכל הפנים פרי דוידוביץ', יתחילו מדירות שלושה חדרים ויגיעו עד לדירות יוקרה עם בריכות פרטיות. בקומה האחרונה בכל מגדל ייבנה דופלקס פנטהאוז שיכלול בריכת שחייה פרטית בגודל 20 מ"ק. לפי הערכות בשוק, מחירי דירות שלושה חדרים בפרויקט יתחילו ב־1.4 מיליון שקל, והמחיר ההתחלתי לדירות היקרות בו יהיה כ־2 מיליון שקל.

מחסור בדירות קטנות

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משנת 2005 ועד למחצית הראשונה של 2010 נבנתה בהוד השרון רק דירה אחת בת 3 חדרים. העיר מחזיקה בתואר שיאנית ישראל בבניית דירות גדולות בנות 6 חדרים, שהיוו כ־44% מהדירות שהוקמו בעיר משנת 2005. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחודש מאי האחרון, בתקופה האחרונה הוחלט בעיריית הוד השרון לקדם בניית דירות קטנות ופרויקטים של דיור בר־השגה. ממלאת מקום מהנדסת העיר ומנהלת אגף התכנון בעירייה עירית טלמור מקדמת כיום תוכניות לשני מתחמי דיור מוזל לזוגות צעירים בעיר, לצד החלטה עקרונית של העירייה לתמוך ביוזמות בתחום הזה.

מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס אישר כי החברה אכן עומדת להתחיל לבנות במתחם ישורון. "הקונספט שלנו הוא ליצור קהילה מעבר להקמת הבניינים, ולשם כך אנו מתכננים את הפרויקטים שאנו מקימים באופן שמייצר אינטראקציה בין הדיירים, סביב השטחים והמבנים המשותפים", אמר פרנס.

קרסו נדל"ן, שקמה לפני שנתיים, בנתה בשנים 2003–2005 מגדל בן 63 דירות בשכונת נווה גן בפתח תקווה. בימים אלה מקימה החברה מתחם של ארבעה מגדלי מגורים בשכונה זו בפתח תקווה, ובהם כ־300 דירות. בנוסף, החברה מתכננת להקים פרויקט של 30 דירות יוקרה במתחם קולנוע אופיר בתל אביב שבבעלות קבוצת קרסו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
"ולמען הזוגות הצעירים" - 3 חד' "רק" ב-1.4 מליון! בושה
אנשים לא לקנות במחירים הלא שפויים אליהם הגענו בתקופה זו!. כל מי שקצת נכנס לעובי הקורה מבין שעסקאות בהוד השרון רעננה וכפ"ס - ממש ממש לא נסגרות במחירים המפורסמים , ואל תאמינו למתווכים האינטרסנטים. המוכרים טיפסו על עץ גבוה מאוד ומסרבים בינתיים לרדת ממנו וזה מסביר הכל. רק תמתינו עד שתהיה התייצבות לריבית ריאלית של 4-5% , מה שעתיד לקרות עד סוף השנה הנוכחית, והכל המחירים יחזרו להיות נורמלים. כל מי שקונה עכשיו במחירים כאלה שם כספו על קרן הצבי ושיצפה שערך דירתו ירד בכ-20-30 אחוז!
לעג לרש  |  18.01.11
לכל התגובות