אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת רשות המסים: השופט תומך בהסדרי טיעון נוספים צילום: גלעד קוולרצ'יק

פרשת רשות המסים: השופט תומך בהסדרי טיעון נוספים

שופט המחוזי זכריה כספי נפגש אתמול עם עורכי הדין של התביעה וההגנה בפרשת רשות המסים, ורמז כי הוא תומך בהסדרי טיעון נוספים לנאשמים שעבדו בעבר ברשות. אם יימשך המשפט צפוי ג'קי מצא להעיד בעניינם של עמיתיו לשעבר

17.01.2011, 07:06 | הדר קנה

שופט בית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה זכריה כספי נפגש אתמול עם צוות התביעה וצוות ההגנה בתיק רשות המסים. ל"כלכליסט" נודע כי השופט כספי רמז במהלך הפגישה כי בעקבות הורדת סעיף השוחד מכתב האישום נגד הנאשם המרכזי בפרשה, מנהל הרשות לשעבר ג'קי מצא, יש טעם להקל בסעיפי האישום גם נגד שאר עובדי רשות המסים לשעבר המעורבים בפרשה.

כפי שפורסם ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, בתום הדיון שבו אושר הסדר הטיעון בין מצא לפרקליטות הזמין השופט כספי את התביעה ואת סנגורי הנאשמים לישיבה פרטית שלא נפתחה לתקשורת. בכירים המעורבים בפרשה העריכו כי השופט רוצה ללחוץ על הסנגורים לסיים את התיק בהסדרי טיעון נוספים. ואכן, בפגישה אתמול רמז השופט כספי כי לאחר הורדת סעיף האישום בשוחד נגד מצא, ניתן להגיע להסדרי טיעון שיכללו סעיפים מופחתים גם עם שאר עובדי הציבור שנחשדו בהתנהלות פלילית.

בפגישה נכחו חברי צוות התביעה מהפרקליטות, בראשות עו"ד מיכל רוזן־עוזר; עורכי הדין משה ישראל ואיל בסרגליק המייצגים את קובי בן גור; עו"ד איתן מעוז המייצג את יורם קארשי; עו"ד רותי ליטבק המייצגת את שמואל בוברוב; עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג המייצגים את יגאל סער; ועו"ד רועי בלכר המייצג את גידי בר־זכאי.

לדברי גורמים המקורבים לפרשה, השופט כספי היה זהיר מאוד במהלך הפגישה ולא נקט שום כיוון בצורה ברורה. עם זאת ניתן היה להבין כי השופט עושה הבחנה בין עובדי רשות המסים לשעבר המעורבים בפרשה - בוברוב, בר־זכאי, שטיינמץ וסער - לבין העסקנים שפעלו מחוץ לרשות, כדי לקדם את האינטרסים שלהם בה: יורם קארשי וקובי בן גור.

בפגישה שהתקיימה אתמול בלשכת השופט עלתה לדיון עדותו הצפויה של ג'קי מצא נגד שאר הנאשמים. חלק מהסנגורים הביעו התנגדות לעדות כזאת, בעוד שבפרקליטות תומכים באפשרות שעדות כזאת תימסר בבית המשפט. גם במקרה זה לא נקט השופט כספי עמדה מפורשת, אך לדברי גורם בכיר המעורב בפרשה, "הכיוון הוא שג'קי מצא יעיד נגד האחרים".

בתגובה לדברים מסר דובר משרד המשפטים: "ככלל, הפרקליטות אינה מתייחסת למגעים הנערכים בינה ובין באי כוח נאשמים, ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את הנטען בשאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שוחד, מרמה, הפרת אמונים, תאוות בצע, בגידה, שחיתות, אלימות, כזב, עדות שקר וזיוף
כל מה שמייצג שלילת ערכים, הפך לנורמה מקובלת בקרב החברה. ביניהם עמך, עו"ד, מערכת המשפט, שופטים, שרים, המנהל הציבורי, חברי כנסת ונבחרי ציבור, חברות ציבוריות. מנהל תקין הפך לקללה ולמילה גסה, ערכים מעוותים הפכו ל"ברכה" כי יש "שכר" בצידם של טובת הנאה. כל מי שיש בידו לנצל את המערכת, לטובת אינטרס אישי, אין החוק מהווה מכשול בפניו. זהו נס שהמדינה עוד מתקיימת במצב כל כך מדאיג ומסוכן.
17.01.11