אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגרה חקירה באיטליה נגד גוגל צילום: אי פי אי

נסגרה חקירה באיטליה נגד גוגל

החברה הואשמה בניצול לרעה של כוחה, בכך שהעלימה מתוצאות החיפוש עיתונים שלא רצו להופיע בשירות גוגל ניוז. גוגל התחייבה להפסיק לקשר בין השירותים

17.01.2011, 18:01 | אבנר קשתן

הרשויות באיטליה הודיעו היום (ב') כי הם סגרו חקירה נגד גוגל, שהואשמה בשימוש לרעה במונופול שלה בתחום החיפוש באיטליה - כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

גוגל הואשמה לפני כשנה וחצי כי עיתונים איטלקיים שלא רצו לחלוק תכנים באתר גוגל ניוז, הועלמו גם מתוצאות החיפוש הרגילות של גוגל. בכך נמנעה מהם חשיפה והכנסות מפרסומות, בין השאר בתכנית AdSense של גוגל, המשבצת פרסומות באתרי תוכן. החקירה נועדה לבדוק האם גוגל ניצלה באופן לא חוקי ואנטי-תחרותי את מעמדה כמנוע החיפוש המוביל כדי לחייב עיתונים להשתתף גם בשירות החדשות שלה.

מרשויות הרגולציה נמסר כי גוגל התחייבה להפסיק ולקשר בין שני השירותים, ולאפשר לעיתונים שלא לקחת חלק בגוגל ניוז, בלי שתהיה לכך השלכה על מיקומם בתוצאות החיפוש. בנוסף, התחייבה גוגל להגדיל את השקיפות של AdSense.

 

מגוגל נמסר כי "אנחנו פועלים עם הרשויות ועם שותפות התוכן שלנו כדי לענות לכל שאלותיהם ודרישותיהם. אנחנו פועלים על פי חוקי איטליה והאיחוד האירופי, אך אנו מודעים לכך שתמיד יש מקום לשיפור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות