אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני: "אמליץ לגדולי התורה לפרוש מהקואליציה. נמאס לי מהממשל הנוכחי" צילום: שאול גולן

גפני: "אמליץ לגדולי התורה לפרוש מהקואליציה. נמאס לי מהממשל הנוכחי"

יו"ר ועדת הכספים דורש לפתוח את ההסכמים הקואליציונים. במקביל ח"כ חיים אורון דורש כי הדיון על מסקנות ששינסקי יתקיים בוועדת הכספים

18.01.2011, 10:54 | תומר אביטל

"יש שינויים בקואליציה, ובעקבות ההתפתחויות נדרוש לפתוח את ההסכמים. לא מדובר על תפקידים או על תעריף אלא על עקרונות של חברותנו בקואליציה". כך אמר הבוקר ח"כ יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מיהדות התורה, בעקבות פרישת אהוד ברק מהעבודה והשינויים בקואליציה. לדברי גפני, "אתמול נועדתי עם חברי סיעתי. אמליץ לגדולי התורה לפרוש מהקואליציה. נמאס לי מההתנהלות של הממשל הנוכחי".

במקביל, הסאגה סביב מקום הדיונים העתידי של מסקנות ששינסקי נמשך. חבר ועדת הכספים, ח"כ חיים אורון (מרצ), אמר הבוקר בדיון בוועדה, כי "אין היגיון שתהיה ועדה משותפת של כספים וכלכלה. המקום הנכון הוא איפה שדנים במיסוי - ועדת הכספים. "אולי שיעשו ועדה משותפת עם הוועדה למעמד האישה? זאת סמכותה של ועדת הכספים".

אורון פנה ליועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד שגית אפיק, וביקש ממנה להכין חוות דעת בנושא. הוא ציטט ראיון עם כרמל שאמה שלפיו הוא וגפני יקימו ועדה משותפת, והוועדה 'תהיה טובה' כהגדרתו. "קראתי את כל הדו"ח בשבת", אמר אורון, "וצריך לשבח את שר האוצר. אבל אין פה הבנה למהות של פרלמנט, או של ועדות בכנסת. אני לא דואג לכבודי, אך זה שנושא של מיסוי יעבור לוועדה אחרת פוגע בכנסת". גפני ענה כי "רה"מ יחליט בקרוב ואז הנושא יגיע להליכי חקיקה. אקח את דברייך בחשבון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות