אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אטיאס: ב-2010 שיווקנו 34 אלף יחידות דיור

שר הבינוי והשיכון מעריך כי היקפי השיווק ב-2011 לא יירדו מ-30 אלף יח"ד; הציג לאוצר תוכנית לשיווק 10,000 יח"ד במסגרת "מחיר למשתכן"

18.01.2011, 12:16 | דותן לוי

"סיימנו את שנת 2010 עם 34 אלף עסקאות מאושרות, זה הרבה מעל השיווק שהורגלו בו במינהל מקרקעי ישראל, לא היה מספר כזה במשך שנים", כך אמר היום (ג') אריאל אטיאס, שר השיכון והבינוי בכנס נדל"ן של המי"ל שהתקיים בתל אביב.

אטיאס הוסיף, "אנחנו לא יושבים על זרי הדפנה וכבר בתחילתה של 2011 יש כ-6,000 יחידות דיור במכרזים פעילים באוויר ואני מעריך שגם השנה היקף היחידות שישווקו לא יפחת מ-30 אלף.

בדצמבר משרד השיכון שחרר קרקעות לבניית 4,144 יחידות דיור 2,000 יחידות דיור יוקמו בראש העין; קרקעות נוספות ישווקו בעפולה, ירושלים, אילת ובערים נוספות בפריפריה דותן לוי, 11 תגובותלכתבה המלאה

"ב-2011 אנחנו רוצים לשווק 10 אלף יחידות דיור, כשליש מסך השיווק בישראל, במסגרת מחיר למשתכן. הצגנו למשרד האוצר תוכנית לפיה במכרזים אלה מחיר המינימום יהיה 50% מהמחיר שיקבע השמאי מטעמנו.

"ראשי הרשויות נגד המודל של מחיר למשתכן, אבל אי אפשר לתת להם להתערב בכל הליך. אם יהיה צורך נערב את הממשלה. אם האוצר ילך איתנו זה יהיה אפשרי", אמר אטיאס והוסיף, "שואלים אותי "האם יש לנו אינטרס שהמחירים ירדו? אין לנו עניין שישלמו הרבה כסף על הקרקע - אנחנו לא אגף תקציבים. אני לא שמח כשמכרז נסגר במחיר שגבוה ב-200% מהמחיר שקבע השמאי מטעם המדינה".

שר השיכון אמר עוד, כי "יש תפיסה בקרב היזמים שהמחסור בקרקעות יימשך לאורך זמן רב. אנחנו נלחמים בזה על ידי הגדלת היצע הקרקעות. מיולי 2010 התקבלה הנחיה לא לאשר תוכניות שאין בהן 20% של דירות קטנות היכן שניתן, לא במגדלי יוקרה".

"אנחנו מכבדים את החקלאים - אבל לאף אחד אין מונופול"

בנושא הקרקעות החקלאיות אמר אטיאס, כי מדובר בנושא שנמנעו מלטפל בו עד כה. "יש 18 אלף יחידות דיור מגדרה עד חדרה. אנחנו מכבדים את החקלאים אבל לאף אחד אין מונופול. אנחנו נותנים לחקלאים תמריצים ששווים הרבה מאד כסף. במקביל העברנו את חוק סילוק פולשים ומי שלא יילך איתנו לעסקה הזו יטופל במסגרת החוק. סגרנו לאחרונה 3,000 יחידות דיור על קרקע חקלאית שחלקן יצא כבר בחודש הקרוב".

לסיכום אמר אטיאס, כי נושא הנדל"ן נמצא על סדר היום, "זה לא פשוט לרתום את משרד האוצר לתהליכים, יש בשוק הזה כל כך הרבה מרכיבים. צריך הרבה נחישות גם להיות נודניק ואם צריך לריב קצת כדי לעזור לזוגות הצעירים. אם נעבוד בשילוב כוחות, בעוד שנה נוכל לייצר עוד יחידות דיור שאפשר לשווק. אנחנו עוברים מתוכנית לתוכנית כדי לפתור בעיות ולהוציא אותן לשוק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
די עם הפופולזים שנקרא מחיר למשתכן
לתת לכמה ברי מזל דירות בחצי מחיר על חשבון כולנו ("במכרזים אלה מחיר המינימום יהיה 50% מהמחיר שיקבע השמאי מטעמנו") לא יפתור את מצוקת הדיור הוא רק יכניס לכמה ברי מזל (שכנראה יהיו חרדים) המון כסף לחשבון בנק על חשבון משלם המיסים. צריך לבנות והרבה, תשווקו 100 אלף יחידות דיור בשנה למשך שנתיים ונחזור למחירים של 2007 שאגב גם היו יקרים במונחים עולמיים.
22.01.11
9.
ממליץ לשר אטיאס לטפל קודם כל במינהל "מספסרי" ישראל, שמספסר בקרקעות המדינה
מינהל מקרקעי ישראל מצטייר כאחרון הספסרים העלובים שמודרך מתאוות בצע בלתי נלאית, וכבעל עיניים גדולות שיוצאות מחוריהן בכל פעם שהוא מריח כסף. זו אחת הסיבות, אם כי לא היחידה, שגורמת לבועת הנדל"ן לתפוח, שאם לא תיבלם, היא תתפוצץ ותגרום למשבר פיננסי שכמוהו עוד לא ידענו. הבעייה היא שממשלת הליכוד הקפיטליסטית-החזירית-החלשה, אינה נוקפת אצבע כדי לרסן את המינהל שנוהג כמדינה בתוך מדינה ועושה ככל העולה על רוחו. דבר ידוע הוא שממשלות קפיטליסטיות מסוגה של ממשלת ביבי, דואגות אך ורק למקורביהן העשירים לוחכי הפינכה, ונוהגות בחוסר איכפתיות ובזילזול בעם הפשוט. רק מה, הפעם זה בא לא טוב לליכוד. הפעם הפגיעה היא רחבה והיא נוגעת למעמד הביניים שמהווה את רוב רובו של עם ישראל. אם הליכוד וגרורתו ש"ס לא יתעשתו וידאגו לתיקון המצב כבר בתקופה הקרובה, הם ישלמו על זה מחיר כבד בקלפי!
ש. כהן  |  19.01.11
לכל התגובות