אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השכר ההתחלתי של מהנדס אפליקציות - 23 אלף שקל צילום: MCT

השכר ההתחלתי של מהנדס אפליקציות - 23 אלף שקל

לפי נתוני חברת ההשמה ג'ובאינפו, ב-2010 חלה עלייה בביקוש למהנדסי תוכנה שהתמחו בפיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד

18.01.2011, 18:52 | אסף גלעד

ההתאוששות הכלכלית והשכר המטפס בענף ההייטק חלחלו גם למוטיבציה של עובדי ההייטק, שביקשו לנסות ולשפר את מצבם ולו במעט. לפי חברת ההשמה Jobinfo, המתמחה בהשמה להייטק, במהלך שנת 2010 חלה עלייה של 27% במחדשי חיפוש עבודה בהייטק. הכוונה היא לאנשי הייטק מועסקים שהביעו רצון לחפש בדיסקרטיות מקום עבודה חדש שישדרג את תנאי השכר שלהם או את התפקיד אותו הם ממלאים.

במקביל, מדווחת ג'ובאינפו על ירידה של 8% במספר המועמדים הפונים לראשונה לחפש עבודה. נתון זה ניתן לייחס לעובדה שיותר מועמדים מאותרים מראש על ידי חברות ההייטק באופן ישיר ואינם נזקקים לעזרתה של חברת השמה, נתון נוסף המבסס את אווירת ההתאוששות הכללית.

בסיכום שנתי רושמת Jobinfo עלייה של 22% בביקוש לעובדי הייטק מאז תחילת 2010. העלייה הגדולה ביותר בביקוש נרשמה למהנדסי התוכנה והאינטרנט (26%), בעיקר בתחום פיתוח יישומי אינטרנט, מעצבים גרפיים ומומחי ממשק משתמש, לצד עלייה בביקושים הרגילים למהנדסים הבקיאים בשפות התכנות C++, C ושפות הפיתוח של מיקרוסופט. עוד מדווחים בסקר על עלייה בביקוש למהנדסים שהתמחו בפיתוח אפליקציות למערכות ההפעלה של אייפון ואנדרואיד, ועל התפשרות על מועמדים ללא השכלה אקדמית מתאימה מפאת מחסור במועמדים מתאימים.

לפי ג'ובאינפו, השכר ההתחלתי של מהנדס תוכנה בעל נסיון שאיננו דווקא תעסוקתי בפיתוח אפליקציות עומד על 23 אלף שקל. בהשוואה לתחום התוכנה, מקצועות החומרה ומדעי החיים רשמו גידול מתון יותר של 15% בביקושים לעובדים.

העליות בשכר, כהרגלן, משתרכות מאחורי העלייה בביקושים. שכר הבכירים בהייטק ירד באופן ניכר בשנתיים האחרונות, ורק החל מהרבעון השני של 2010 נבלמה המגמה, עם עלייה מינורית בשכר מנהלי המכירות ומנהלי המו"פ. רק החל מאמצע השנה רשמה ג'ובאינפו מגמת עלייה של 10% בשכר בוגרי האוניברסיטה המצטיינים שמצאו עבודה ראשונה, ומגמת עלייה של 15% בשכר המהנדסים המומחים, בעלי נסיון של שבע שנות נסיון לפחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מסכים מאוד עם 4, אני מהנדס אלקטרוניקה אבל אין עתיד בטוח בהייטק
אני לא מדבר על אין סוף השעות וכד',עזוב את זה. אני מדבר על איך אני יכול לפרנס משפחה עם שלושה ילדים שאין לי שום ביטחון תעסוקתי? נראה לך שבגיל 47 אחרי עוד גל של מיתון ופיטורים מישהו ייקח אותי? (ואני תותח עם ניסיון גדול מאוד). בדיעבד הייתי עושה הסבה לפני 10 שנים למקצוע שאולי מכניס פחות אבל אפשר להגיע לגיל 60+ ועדיין לעבוד ולהיות רלוונטי. אצלנו בחברה אי אף אחד מעל גיל 42 ומדובר על 300 עובדים! מאחל לכל אותם צעירים שקוראים את התגובה ללמוד מטעויות של אחרים,כי הכל טוב ויפה שאתם בני 28 או 33,אבל כשבאים הילדים לעולם וכשפתאום אתה בן 44 אופן החשיבה והיסתכלות על החיים משתנה,וזה שמקבלים רכב חדש ממש לא קוסם לך כי אתה חי בתחושה שהכל זמני ואתה נשאר לתהות איך תשלם את הגנים והמשכנתא.
בעל הניסיון בהייטק  |  18.01.11
לכל התגובות