אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: אובמה מורה על ביטול תקנות בולמות צמיחה צילום: בלומברג

ארה"ב: אובמה מורה על ביטול תקנות בולמות צמיחה

בתגובה לרחשי הציבור בארה"ב לפיהם הנשיא אינו דואג מספיק לאינטרסים של בעלי העסקים, סיפר אובמה בטור ב"וול סטריט ג'ורנל" על תוכניתו לבחון מחדש הוראות העלולות לפגוע בכלכלה

18.01.2011, 19:45 | סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הורה היום (ג') על בחינה מחודשת של תקנות במדינה במטרה לבטל או לתקן כאלה העלולות לבלום את הצמיחה הכלכלית בלי לסייע לצרכנים.

בטור דעה בעיתון "וול סטריט גו'רנל" כתב היום אובמה כי הוא מנהיג "בחינה כלל-ממשלתית של הכללים שכבר נקבעו על מנת לבטל תקנות שאינן מתאימות לתקופה הנוכחית, מעכבות יצירת מקומות עבודה והופכות את הכלכלה האמריקאית לפחות תחרותית". היוזמה החדשה היא חלק מהוראה עליה חתם הנשיא היום, אשר לדבריו תסדיר גישה "מאוזנת" יותר לרגולציה.

מעשיו הנוכחיים של אובמה הם תגובה לתחושות בציבור לפיהן ההנהגה אינה מתחשבת במניעים עסקיים. לכן, למשל, בחר הנשיא למנות מנהל תאגידי לשעבר כראש הסגל החדש שלו וקבע לעצמו נאום בלשכת המסחר האמריקאית בחודש הבא. למרות שהמיתון בארה"ב הסתיים כבר ביוני 2009, שיעור האבטלה עדיין לא ירד מתחת ל-9.4%.

"ההוראה החדשה דורשת מהרשויות הפדרליות לוודא כי התקנות מגנות על הבטחון, הבריאות והסביבה שלנו ובו בעת מעודדות צמיחה כלכלית", כתב אובמה. "אנחנו מנסים למצוא אמצעים משתלמים יותר ומתערבים פחות שישיגו את אותן מטרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות