אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפקח לשעבר יתמודד עם הרגולציה צילום: אוראל כהן

המפקח לשעבר יתמודד עם הרגולציה

ידין ענתבי מביא איתו נדוניה מתפקידו הקודם, אבל הוא יצטרך ללמוד לעבוד תחת בוסים דומיננטיים

19.01.2011, 07:20 | רחלי בינדמן

הרקורד הניהולי המרשים שלקובי לוינסון  הותיר בשוק ציפייה למנהל שיצליח להיכנס לנעליו הגדולות. נראה כאילו כל אדם שהיה מתברג לתפקיד היה מושווה בעל כורחו למנכ"ל המיתולוגי כשפרש.

עם זאת, חשוב להבין שדש של מחר איננו דש של לוינסון. דש ייהפך מבית השקעות לכל דבר ועניין לזרוע לניהול נכסים בתוך בית השקעות, לאחר שרישיון הברוקר יעבור לחברה־האם, דש איפקס. אם עד כה היה דש הממלכה הבלתי מעורערת של לוינסון, והפנינה של בית ההשקעות, כעת ענתבי צפוי לקבל חיזוק משמעותי מהמנהלים שמעליו ולנהל זרוע אחת בין שתי זרועות משמעותיות.

ענתבי יחזק מצדו את הממשל התאגידי, יידע כיצד להתמודד עם הרגולטור ההולך ומתחזק וייתן את הערך המוסף ביום שדש יקבל חיזוק משמעותי בתחום הפנסיה באמצעות רכישות מבחוץ. נויברגר ושימריך יתמכו במערך השיווק, באסטרטגיה של עבודת קרנות הנאמנות וניהול התיקים. בכל מקרה, הדומיננטיות של נויברגר ושימריך בדש צפויה לגדול בצורה משמעותית, ודש כבר לא יהיה ממלכה של איש אחד.

בהחלט מעניין יהיה לראות כיצד ענתבי ישתלב במערך המורכב הזה. במידה רבה קשריו האישיים של ענתבי עם נויברגר ושימריך - תחת עינו הבוחנת של בעל הבית אלי ברקת כיו"ר - יכריעו פה. האתגר של ענתבי, מעבר ללימוד המורכבות העסקית של השוק הפרטי, הוא להציב תחתיו מנהלים מוכשרים, בעלי ניסיון, שיסייעו לו לשמור על ההישגים שאליהם הגיע דש תחת לוינסון.

בקרוב הוא יידרש, יחד עם נויברגר ושימריך, למצוא מחליף לאורן חנוכה, מנכ"ל הגמל שצפוי להודיע על פרישתו בסוף ספטמבר.

 

אם לא די בכך, ענתבי יצטרך לפלס את דרכו בים של כרישים שבהם הוא נהג להצליף בשוט הרגולטור, שוט שכעת כבר לא בידיו. מה גם שהוא יצטרך לדעת לעבוד תחת בוסים דומיננטיים ושאפתניים ולהתרגל לקבל את מרותם.

 

בשורה התחתונה, נדמה כי החגיגות של המתחרים המקטרגים הן מוקדמות ויש להמתין ולאפשר לענתבי להוכיח את עצמו. לענתבי יש זמן, לא ארוך אמנם, אם לשפוט לפי התקופה שהוקצבה לגבי רביד, להוכיח את עצמו ואת כישוריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות