אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגון רוכשת את נרה נטוורקס תמורת 48.5 מיליון דולר צילום: עמית שעל

סרגון רוכשת את נרה נטוורקס תמורת 48.5 מיליון דולר

רכישת החברה תמומן באמצעות שילוב של מזומנים מקופת סרגון וכ-35 מיליון דולר באשראי בנקאי. נרה, שהוקמה ב־1974, היא חברה פרטית שעוסקת גם היא בתחום תשתיות התקשורת ומעסיקה כ־800 עובדים ברחבי העולם

19.01.2011, 20:33 | גולן חזני, ניר צליק ושהם לוי

סרגון נטוורקס, הודיעה היום, כי חתמה על הסכם לרכישת נרה נטוורקס הנורווגית מידי אלטק ASA תמורת 48.5 מיליון דולר. רכישת החברה תמומן באמצעות שילוב של מזומנים מקופת סרגון וכ-35 מיליון דולר באשראי בנקאי.

סרגון נסחרת לפי שווי של כ־460 מיליון דולר כאשר בקופתה היו 77 מיליון דולר בסוף הרבעון השלישי  של 2010.

נרה, שהוקמה ב־1947, היא חברה פרטית שעוסקת גם היא בתחום תשתיות התקשורת ומעסיקה כ־800 עובדים ברחבי העולם.

לנרה מכירות ביותר ממאה מדינות ברחבי העולם וב־2009 עמדו הכנסותיה על כ־300 מיליון דולר, כאשר כ־95% ממכירותיה הן מחוץ לנורבגיה. הנהלת נרה יושבת בברגן שנורבגיה, ויש לה משרדים באירופה, בארצות הברית, במזרח התיכון, באסיה ובאפריקה, ובנוסף, חברה־בת בסינגפור.

לנרה למעלה מ-60 שנות ניסיון בעיצוב פתרונות RF, והחברה ידועה גם בזכות יכולות ניהול פרויקטים שלה. לנרה, בסיס לקוחות עולמי נרחב, ובקרב לקוחותיה מפעילות סלולאר מובילות מאירופה, אמריקה הלטינית ואפריקה.

עירא פלטי מקיים את ההבטחה מנכ"ל סרגון: "נכפיל את המכירות תוך 5 שנים" עירא פלטי העומד בראש ספקית התקשורת מאמין כי סרגון פועלת בשוק רעב שימשיך לצמוח. את הודו הוא מסמן כיעד צמיחה ולא פוסל רכישות עומרי כהן ושניר הנדלר, תגובה אחתלכתבה המלאה

תחום תשתיות התקשורת הסלולארית נמצא בתקופה האחרונה בפריחה, בעקבות הגידול בכמות מכשירי הטלפון החכמים. סרגון נמצאת באמצע שרשרת המזון - בצוואר הבקבוק של הרשתות - עם מוצרי הבקהול (המאפשרים הרחבת קיבולת המידע) ומבוססים על טכנולוגיית המיקרוגל, ומחברים את מגדלי התקשורת למרכזיות.

עם סגירת העסקה היום, ישולבו הנכסים ויכולות הליבה של שתי החברות לכדי חברה אחת מאוחדת, בעלת משפחת מוצרים ובסיס לקוחות משותף. בעקבות הרכישה משנה סרגון גם את לוגו החברה, אשר ייחשף היום.

איחודן של שתי החברות מאיץ את התוכניות האסטרטגיות ארוכות-הטווח של סרגון. מעמדה של נרה באמריקה הלטינית ובאפריקה משלים את זה של סרגון באירופה, אסיה וצפון אמריקה, ומוסיף ניסיון ושירותים ברחבי העולם. העסקה תאפשר לחברה המשולבת לממש היצע המוצרים רחב, בכדאיות כלכלית משופרת.

הליך הטמעת פעילותה של נרה לתוך סרגון יהיה מדורג וצפוי להסתיים עד סוף 2011. העסקה צפויה לתרום לגידול הדרגתי במכירות על בסיס רבעוני. על בסיס שנתי, צפויה העסקה להביא להקטנה הרווחיות ב-2011, אך לתרום לגידול משמעותי הן במכירות והן ברווחיות ב-2012.

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון אומר, כי "זהו צעד משמעותי ביותר, שהופך מיידית את סרגון לחברה המובילה ב-backhaul מבוסס מיקרוגל, בצומת קריטי בתחום התקשורת האלחוטית".

פלטי מוסיף, כי "אנחנו נמצאים בשלבים הראשונים של גידול בביקושים לפיתרונות שלנו, אשר נובעים מנסיקת מספרי המנויים וצמיחה בתעבורת המידע באזורי מפתח בעולם. בתקופה שכזו, יש חשיבות רבה לגודל ולפריסה הגיאוגרפית נרחבת. החברה המאוחדת עונה על שני הפרמטרים הללו, ויחד נוכל לאתר הזמנויות עסקיות חדשות ולהרחיב מהותית את הפוטנציאל העסקי".

יורגן לארסן, מנכ"ל אלטק ASA אומר כי "אלטק בחנה חלופות אסטרטגיות רבות להמשך פעילות המיקרוגל של נרה. אנחנו בטוחים, כי שילוב הכוחות עם סרגון, חברה מובילה בתחום ה- backhaul, תניב את התועלת הטובה ביותר עבור לקוחותיה של נרה".

רגע לפני הרכישה: סרגון צפויה לדווח על הכנסות של 65-63 מיליון דולר ברבעון הרביעי

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון, צילום: אוראל כהן עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון | צילום: אוראל כהן עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון, צילום: אוראל כהן

סרגון סיימה את את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם הכנסות של כ־183 מיליון דולר לעומת הכנסות של כ־131 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

הרווח הנקי עמד על 874 אלף דולר לעומת 196 אלף דולר בתקופה המקבילה. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת עמד על 10.2 מיליון דולר לעומת 1.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ההכנסות מאסיה מהוות כ־50% מפעילות סרגון, כאשר המחצית השנייה מחולקת שווה בין EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) ואמריקה.

החברה צפויה לדווח על תוצאות הרבעון הרביעי בעוד כשבוע, כאשר היא צופה הכנסות בהיקף של 63–65 מיליון דולר ברבעון.

סרגון מצפה שהשוק יגדל ב־10% ב־2011 ושהיא תמשיך להציג צמיחה גבוהה יותר מהשוק. השוק הפוטנציאלי בו פועלת סרגון הוא הקצבים הגבוהים, והוא מסתכם בכ־2.5 מיליארד דולר בשנה. בראיון שהעניק פלטי לאחרונה ל"כלכליסט" הוא העריך כי בתוך חמש שנים שוק הקצבים הנמוכים ייעלם מהמפה.

לדבריו, כולם יעברו לפעילות בקצבים גבוהים, והשוק יכפיל את עצמו ל־5 מיליארד דולר. פלטי אמר אז שהמטרה של סרגון היא "לשמור על נתח השוק ובכך למעשה להכפיל את המכירות בתוך חמש שנים". רכישת נרה נטוורקס, כאמור, תאפשר לסרגון להכפיל את הכנסותיה כבר ב־2011 ואף יותר מכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות