אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": דן מור הציע 24 מיליון שקל עבור השליטה במולטימטריקס צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": דן מור הציע 24 מיליון שקל עבור השליטה במולטימטריקס

אסיה פיתוח שבשליטת מור מבקשת לרכוש 30% ממניות החברה, ואופציה לרכישת 15% נוספים בעתיד

20.01.2011, 07:02 | גולן חזני

אסיה פיתוח הבורסאית הגישה הצעה לרכישת השליטה (30%) בחברת מולטימטריקס בדרך של הקצאת מניות ואופציות בתמורה ל־23.5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

נוסף על כך, אסיה שבשליטת דן מור וברוך אילון ומנוהלת על ידי כפיר סילברמן, מבקשת גם לקבל אופציה לרכישת 15% ממניות מולטימטריקס בעתיד. לפי המתווה המתגבש, אסיה תקבל אופציה לתקופה של שנתיים לרכישת 5% ממניות מולטימטריקס בתוספת מימוש של 1.5 שקל למניה, וכן אופציה נוספת לתקופה של שלוש שנים לרכישת 10% מהמניות בתוספת מימוש של 1.8 שקל למניה.

במקביל, אסיה פיתוח מבקשת לרכוש גם את מניותיו של בעל השליטה אורי אומיד, לשעבר מנכ"ל גמול, במחיר המשקף לחברה שווי של 60 מיליון שקל, זאת כאשר היא נסחרת היום לפי שווי שוק של 45 מיליון שקל בלבד.

אומיד, שאמור לעבור בקרוב לארה"ב לטובת ניהול חברת הביטוח רפבליק שבבעלות יצחק תשובה, מחזיק כיום בכ־33% ממניות מולטימטריקס. אם הצעתה של אסיה פיתוח תתקבל, הוא ידולל לכ־23% בשלב הראשון של הקצאת המניות.

עד היום עסקה מולטימטריקס בהפעלת מלון באיים הקנריים ומכירת יחידות נופש, אולם הפרוייקט נקלע לקשיים ובדו"חות החברה לרבעון השלישי הופיעה הערת "עסק חי" , לאחר שהפסידה 18 מיליון שקל מתחילת 2009.

כעת מתעדת החברה מולטימטריקס להיכנס לתחום ייצור החשמל באמצעות טורבינות רוח, ולאחרונה אף חתמה על מזכר הבנות לרכישת 50% מזכויות פעילות הפקת אנרגיית חשמל באמצעות טורבינות רוח מידי חברת מי גולן בבעלות ד"ר צהל הראל, תמורת 38 מיליון שקל. באסיה פיתוח סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות