אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מישל אובמה תקדם מזון בריא בוול מארט צילום: MCT

מישל אובמה תקדם מזון בריא בוול מארט

אובמה, שמובילה קמפיין נגד השמנת יתר של ילדים: "כשאני רואה חברה כמו וול מארט משיקה יוזמה מסוג זה, אני חשה יותר תקווה מבעבר"

21.01.2011, 10:29 | סוכנויות הידיעות

לפני מספר שנים הכריז ברק אובמה כי אינו מוכן לערוך קניות בוול מארט. כיום, אשתו מחזיקה בדעות שונות.

הוושינגטון פוסט מדווח שמישל אובמה ביחד עם בכירים ברשת הכריזו על תוכנית חדשה שנועדה לקדם מזון בריא. המהלך הוא חלק מקמפיין הדגל של הגברת הראשונה למלחמה בהשמנת יתר בקרב ילדים. וול מארט התחייבו להפחית את כמויות הסודיום ב-25% והסוכר ב-10% ולהימנע משומני טראנס במזון הארוז עד 2015. הרשת משרתת 140 מיליון לקוחות בכל שבוע.

וול מארט, ללא שומן טראנס, פחות סוכר, צילום: בלומברג וול מארט, ללא שומן טראנס, פחות סוכר | צילום: בלומברג וול מארט, ללא שומן טראנס, פחות סוכר, צילום: בלומברג

"כשאני רואה חברה כמו וול מארט משיקה יוזמה מסוג זה, אני חשה יותר תקווה מבעבר", אמרה אובמה בנאום שהעניקה בוושינגטון, כשלצידה מונחים חבילות של מוצרים טריים. "אנחנו יכולים לשפר את האופן שבו אנחנו מייצרים ומוכרים מזון במדינה הזו".

מדובר במהפך ביחסי המפלגה הדמוקרטית והרשת הקמעונאית. ארגונים לזכויות העובדים האשימו בשנים האחרונים את וול מארט שאינה משלמת מספיק ואינה מעניקה ביטוח בריאות כראוי. הילארי קלינטון אף החזירה תרומה שקיבלה מהחברה לקמפיין שלה, בעוד שמישל אובמה התפטרה מתפקידה בדירקטוריון הספקים של וול מארט.

"הרבה קרה מאז 2007", אמר מזכיר העיתונות של אובמה, רוברט גיבס. "אני חושב שכולנו במקום אחר".

מבחינת מישל אובמה וול מארט מייצגת בן ברית מרכזי. שכן, מדובר ברשת הגדולה ביותר במדינה שעובדת עם למעלה מ-60 אלף ספקים. מהלך אחד מצד וול מארט מכה גלים בתעשייה כולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות