אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה לקונגרס: לרסן את החוב ולהגביר את התחרותיות צילום: בלומברג

אובמה לקונגרס: לרסן את החוב ולהגביר את התחרותיות

בנאום טלוויזיוני לציון פתיחת הקונגרס ב-25 בינואר מתכנן נשיא ארה"ב להעביר את הפוקוס המדיני מהתאוששות כלכלית להתמודדות מול יריבות כלכליות בינלאומיות כמו סין, הודו ודרום קוריאה

21.01.2011, 19:24 | סוכנויות הידיעות
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, מתכנן לציין את פתיחת הקונגרס המפוצל פוליטית בנאום אשר ישים דגש על האחריות המשותפת של כל הפלגים לריסון הגירעון והגברת יכולת המדינה להתחרות כלכלית במדינות אחרות, כך לפי שני בכירים במפלגה הדמוקרטית.

אובמה מתכוון לנצל את הנאום הטלוויזיוני ב-25 בינואר על מנת להסב את הפוקוס מהתגובה למשבר הכלכלי, סביבה התנהלו רוב השנתיים הראשונות לכהונתו, לחזון חדש על הדרך להשיג יעדים כלכליים ארוכי טווח - כך לפי נציגי הבית הלבן.

כהקדמה, הפנה דובר הבית הלבן, רוברט גיב, את המתעניינים לנאום שנשא אובמה ב-6 בדצמבר בצפון קרוליינה, שם כינה הנשיא את הכלכלות המתחזקות של סין, דרום קוריאה והודו "רגע הספוטניק של דורנו" - בהתייחסו לשיגור מעבורת החלל הראשונה לחלל על ידי רוסיה ב-1957, לפני ארה"ב.

"התחרות הכי גדולה שלנו כרגע אינה בין הדמוקרטים לרפובליקנים", אמר אובמה באותו נאום, "אלא בין אמריקה והמתחרים בנו כלכלית מכל רחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לאובמה, שם המשחק, הוזלת מחירים.
על אף האיכות הירודה של המוצרים בסין, אנשים מכל העולם נוהרים לסחורה הסינית.מה הסוד? סין מוכרת עטיפה נוצצת עם תוכן ירוד במחיר מוזל. במחיר של מעיל אחד במערב, אדם קונה מס' מעילים לכל המשפחה. כך כלפי כל שאר המוצרים, מכלי בית עד למטוסים ומה שביניהם. במקרה זה האדם מסתכל על הקנקו מבחוץ ולא מעניין אותו, מה בתוכו. לעתים נדמה שהאריזה של המוצר יקרה יותר, מהמוצר עצמו וזה מבלבל את הקונה המצוי, שהם מהווים את הרוב.. סין מוכרת למיליארדי אנשים בכסף קטן, כל עוד המערב מוכר למיליוני אנשים בכסף גדול, הנתונים מדברים בעד עצמם. המערב מנפנף בטבנולוגיה ותעשייה מפותחת, כל עוד סין הצליחה להגיע להיות מעצמה שנייה, דרך תעשייה מסורתית ומוצרי צריכה שימושיים יום יומיים ומוזלים. לארה"ב צפויה עבודה רבה ומפרכת, על מנת לגבור על הנמר הסיני. ארה"ב ניהלה כלכלה על הנייר, כל עוד סין מנהלת כלכלה ראלית.
22.01.11