אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ נגד הבטחת ההכנסה לאברכים צילום: שאול גולן

עתירה לבג"ץ נגד הבטחת ההכנסה לאברכים

התאחדות הסטודנטים וארגונים נוספים לביהמ"ש: "החלטת הממשלה היא ניסיון נואל ופסול לעקוף את קביעות בית המשפט העליון תוך רמיסתו ברגל גסה של עיקרון השוויון"

23.01.2011, 11:26 | תומר אביטל

התאחדות הסטודנטים, עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית וארגונים נוספים הגישו עתירה לבג"ץ נגד החלטת הממשלה להמשיך ולשלם קצבת הבטחת הכנסה לאברכים. יחד עם עו"ד גלעד ברנע ביקשו הארגונים מתן צו על תנאי וצו ביניים שימנעו ממשרד החינוך להמשיך ולשלם קצבה זו לאברכים שאינם עובדים.

בעתירה נכתב כי החלטת ממשלה בנושא "מלגת לימודים ועידוד השתלבות אברכי כוללים בתעסוקה אינה עומדת בדרישות החוק הישראלי וכי "החלטת הממשלה היא ניסיון נואל ופסול לעקוף את קביעות בית המשפט העליון תוך רמיסתו ברגל גסה של עיקרון השוויון. העותרים הדגישו כי "נוכח פסק הדין בבג"ץ, אשר הורה על הפסקת תשלום הבטחת הכנסה לאברכים החל משנת 2011 במתכונת שנפסלה, ולאור העובדה שההסדר הקיים זהה כמעט לחלוטין להסדר שנפסל בפסק הדין, אין למי ממקבלי התשלום זכות מוקנית או טענת הסתמכות ולו בדוחק, להמשיך ולקבלו לאחר המועד שנקבע בפסק הדין".

כזכור, ביוני 2010 לאחר עשור של דיונים קבע בית המשפט כי קצבת הבטחת ההכנסה לאברכים אינה חוקית משום שהיא מפלה קבוצות אוכלוסייה אחרות בחברה הישראלית. בית המשפט קבע כי מראשית שנת 2011 היא לא תיכלל בתקציב המדינה. אולם בסוף דצמבר קבעו רה"מ בנימין נתניהו ושריו בהחלטת ממשלה כי הקצבה תשולם, אך משך הזמן שתחולק יוגבל בחמש שנים. כמו כן קבעה הממשלה כי תוגדר קבוצה מצומצמת של לומדים אדוקים שיוכלו להמשיך ולקבל את הקצבה לכל ימי חייהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות