אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזור קיבלה אישור FDA לשיווק שתל קיבוע חוליות צילום: נמרוד גליקמן

מזור קיבלה אישור FDA לשיווק שתל קיבוע חוליות

מערכת שתלי ה-Emerald לעמוד השדרה תושק בארה"ב במחצית השנייה של השנה. המניה מגיבה בזינוק של 7% במחזור גדול

25.01.2011, 12:55 | ניר צליק

מזור רובוטיקה, העוסקת בפיתוח מכשור רפואי בעבור ניתוחים כירורגיים מונחי הדמיה לצורך ניווט של כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, מרחיבה את סל המוצרים: מזור קיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, המתיר את שיווקם בארה"ב של שתלי קיבוע עמוד השדרה שפיתחה מסוג Emerald (לשעבר טופז). בכוונת מזור להשיק מסחרית את שתלי ה-Emerald בחציון השני של 2011.

שתל ה-Emerald יתאים לקיבוע חוליות באמצעות המערכת הרובוטית של מזור, ה-SpineAssist, בפרוצדורות טיפוליות רבות. בכך עשוי ה-Emerald להגדיל את הכנסות החברה מפרוצדורות כירורגיות בהן משתמשים ברובוט של החברה.

שתלי ה-Emerald תוכננו באופן שמאפשר את החדרתם לגוף החולה בגישה זעיר פולשנית בסיועו של הרובוט של מזור ופיתוחם מהווה חלק מאסטרטגיית פיתוח המוצרים של מזור, השואפת להרחיב את סל הפתרונות המוצעים לניתוחי עמוד השדרה באמצעות ההנחיה הרובוטית המדויקת של ה-SpineAssist .

לפרוצדורה הכירורגית שבה ישולבו שתלי ה-Emerald קיים כבר קוד שיפוי ביטוחי שנע בטווח 8,000-6,000 דולר לכל ניתוח, בעבור השתלים בלבד. סכום זה צפוי להיגבות בנוסף לתקבולים שנגבים כבר היום עבור השימוש בערכות המתכלות של מזור בכל ניתוח בו נעשה שימוש ברובוט של החברה.

שתלי ה-Emerald עברו את מסכת הבדיקות הביו-מכניות והבדיקות הנדרשות לצורך הוכחת העמידה בדרישות התקנים האמריקאיים ותוצאות הבדיקות הוכיחו שהשתל עומד בכל דרישות התקן. השתל אף הוצג עד היום בפני קבוצות רופאים שונות באירופה ובארה"ב וקיבל את תמיכתם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות