אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק קיובן רוצה אליפות עולם בלי פיב"א צילום: אי פי

מארק קיובן רוצה אליפות עולם בלי פיב"א

"כדורסל הנבחרות הוא בדיחה", אמר הבעלים של דאלאקס מאבריקס מה-NBA, "בעלי הקבוצות הם אידיוטים שהם נותנים את השחקנים שלהם ללא תמורה"

25.01.2011, 15:05 | ירון ארבל

בכל קיץ מתנהלת מחדש סאגה סביב ההשתתפות של שחקני NBA במשחקי הנבחרת של פיב"א ופיב''א-אירופה. מצד אחד עומדות 30 קבוצות שמחזיקות בחוזה עתיר מרשרשים עם שחקן שלעיתים עליו בנויה כל הקבוצה (ע''ע דירק נוביצקי), ומצד שני נבחרות לאומיות שמושתתות, בחלק מהמקרים, באופן מובהק ביותר על אותו שחקן NBA (ע''ע...דירק נוביצקי), כשגם השחקן עצמו מעוניין לייצג את המדינה שלו.

החשש של קבוצות NBA מפציעה במשחקים במפעל שלא קשור לחוזה שלו הוא מובן וברור, ובעקבותיו הברירה היחידה של ההתאחדויות כדי לקבל אישור לשתף את השחקן הוא לבטח את השחקנים בסכומים שלעיתים עולים יותר מכל שאר הקמפיין. כסף מהביטוח זה נחמד ויפה, אבל כאשר אחד השחקנים שלך נפצע, הצ'ק הרבה פחות משמח אותך.

בקיץ האחרון רודריג בובוואה, הגארד הצרפתי של דאלאס מאבריקס שקלע 7.6 נק' למשחק בעונת הרוקי שלו, שבר את רגלו במהלך אליפות העולם. מאז הוא בשיקום. למארק קיובן, הבעלים של המאבס, נמאס: בראיון למגזין הצרפתי ''באסקט ניוז'' הוא הכריז כי בובוואה לא ישחק באליפות אירופה הקרובה, ותוך כדי הגה רעיון שרק אנשי העסקים של ה-NBA יכולים להפריח לאוויר, גם אם הטענות שלו לא תמיד היו מיושרות עם המציאות.

"אני חושב שכדורסל בינ''ל הוא בדיחה'', פצח בחוסר דיפלומטיה מוכרת והמשיך ביוזמה, ''אם היה לי את הזמן והאמצעים הייתי חותם הסכם עם כל הנבחרות, ומקים חברה שבה הנבחרות יחזיקו באחוזים והם יחלקו את הכסף בינן לבין עצמן במקום לשלם 2 מיליארד דולר לוועד האולימפי. 'במקום שהשחקנים שלנו ישחקו בחינם בנבחרות הלאומיות כדי שהועד האולימפי וג'נרל אלקטריק (שבבעלותה NBC, שמחזיקה בזכויות השידור של המשחקים האולימפים) יוכלו לעשות כסף בחינם, אני אצור טורניר בינ''ל של ה-NBA שיאפשר ל-NBA להרוויח עוד כסף, והשחקנים יוכלו לשחק בלי בעיה".

''פציעות הן חלק מהמשחקים, ואם האולימפיאדה היה סיפור רק בשביל האוהדים אז לא היתה לי בעיה, אבל זה עסק של מיליארדי דולר. אתם יודעים איזה סוג של בן אדם נותן את השחקן שלו בחינם כדי שמישהו אחר יוכל לעשות מזה כסף? אידיוט. כולנו אידיוטים.''

העובדה שבמפעלים כמו אליפות העולם ואירופה בכדורסל דווקא לא מרוויחים סכומים כאלו עצומים על גב השחקנים, רק גרמה לקיובן להמשיך בלהט הלאה. ''כן, אני יודע שהם לא מרוויחים וזה עוד יותר טיפשי. ועוד יותר טיפשי מכך שאף אחד לא צופה במפעלים האלה. בקיץ אף אחד לא ידע שאליפות העולם בכדורסל התקיימה. ''אני מניח שנשיא פיב''א יחטוף התקף לב אם הוא ישמע על כך, אבל למי אכפת. זה עסק ואנחנו חייבים לטפל בזה עם ההחלטות הנכונות. אנחנו חייבים לשנות את המצב. זה יהיה בדיוק כמו המפעלים של פיב''א היום, וכל השחקנים יוכלו לשחק בשבילנו במקום לשחק בשביל ג'נרל אלקטריק".

הקינוח לא היה פחות מענג מבחינת חובבי הכותרות. ''אנחנו לוקחים את כל הסיכונים וג'נרל אלקטריק עושים את כל הכסף. זה לא הגיוני. לדעתי כל הקבוצות בליגה יסכימו לממן פרויקט כזה. יהיה לנו מפעל מצוין, והרבה פחות יפריע לי אם בובוואה ייפצע במפעל כזה, כי הוא יעשה את זה בזמן שהוא תורם במשהו לארגון.''
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות