אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: מסקנות ששינסקי בדרך לכנסת, מחלוקת לגבי הוועדה שתדון באישורן צילום: עטא עוויסאת

פרסום ראשון: מסקנות ששינסקי בדרך לכנסת, מחלוקת לגבי הוועדה שתדון באישורן

הערב יתכנסו יושבי ראש ועדות הכספים והכלכלה כדי להחליט על זהות הוועדה לאישור המסקנות; ריבלין רוצה ועדה משותפת - כספים וכלכלה וגפני דורש שהדיון כולו ייערך בוועדת הכספים

25.01.2011, 15:17 | ליאור גוטמן ותומר אביטל

מסקנות ששינסקי בדרך לכנסת, והמשכן כמרקחה. הערב בשעה חמש יתכנסו יושבי ראש ועדות הכספים והכלכלה בלשכתו של יו"ר הכנסת רובי ריבלין במטרה לגבש החלטה לגבי זהות הוועדה שבה יתקיימו הישיבות לאישור המסקנות לכשיגיעו לפתחה של הכנסת.

היו"ר ריבלין יתעקש על הרכבת ועדה משותפת - כספים וכלכלה - שכרמל שאמה ומשה גפני יכהנו בראשה כיושבי ראש משותפים. שאמה יקבל ככל הנראה את ההצעה מאחר ומסקנות ששינסקי - שבבסיסם שינויים במשטר המס על תגליות הגז - שייכות לנושאים בהם דנה ועדת הכספים. כמו כן, בימים אלו מכין היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון חוות דעת בנושא. החוו"ד תקבע ככל הנראה כי מקומם הטבעי של המסקנות הוא בוועדת הכספים. לכן על שאמה לפעול במהירות כדי להקים ועדה משותפת לפני מתן חוות הדעת.

גפני וחברי ועדת הכספים לעומת זאת דורשים כי הדיון כולו ייערך בוועדת הכספים. עם זאת, ריבלין, גפני ושאמה, מודעים לכך שבוועדה משותפת עשוי להיות קל יותר לגייס רוב לאימוץ המסקנות ללא ריכוכן.

לאחר קביעת אופי הוועדה, המלחמה הבאה בתוך הכנסת תהיה סביב זהות חבריה. ריבלין ידרוש כי ייקבע מפתח מפלגתי. ככל הנראה יו"ר הקואליציה זאב אלקין הוא זה שיידרש להחליט על זהות החברים. במקרה זה הלחצים יופנו כלפיו, מאחר ומרבית הח"כים כבר התחלקו למחנות ונודע מי תומך בגרסה הנוכחית של מסקנות ששינסקי, ומי בעד שינויין.

הממשלה אימצה את מסקנות ועדת ששינסקי ביום ראשון, והן צפויות להגיע לשולחנה של הכנסת בעוד כשבועיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות