אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר לקראת דאבוס: ישראל במקום 9 בין 12 מדינות בתחום החדשנות צילום: בלומברג

סקר לקראת דאבוס: ישראל במקום 9 בין 12 מדינות בתחום החדשנות

סקר של ג'נרל אלקטריק מציב את ארה"ב במקום הראשון בתחום, גרמניה שנייה, יפן שלישית וסין רביעית

26.01.2011, 19:49 | כתב כלכליסט

סקר של חברת ג'נרל אלקטריק (GE) לקראת כנס הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, בנושא החדשנות, מציב את ארה"ב במקום הראשון, גרמניה שנייה, יפן שלישית, סין רביעית וישראל במקום התשיעי. הסקר כלל ראיונות טלפוניים בהשתתפות 1,000 מנהלי עסקים בכירים, מדרגת סמנכ"ל ומעלה, מ-12 מדינות.

המדינות שהשתתפו בסקר: אוסטרליה, ארה"ב, ישראל, סעודיה, איחוד האמירויות, סין, יפן, גרמניה, הודו, שבדיה ודרום קוריאה. הסקר מגלה כי 77% סבורים החידושים הגדולים ביותר במאה ה-21 יהיו אלה אשר יעזרו לצרכים של האנשים, יותר מאשר אלה אשר כל תכליתם לייצר את הרווח הגדול ביותר.

המחקר מראה כי החדשנות נתפסת כמרכיב חזק בכלכלה משגשגת. 95% מהמנהלים ציינו כי חדשנות היא המנוף העיקרי ביצירת כלכלה לאומית תחרותית -88% ציינו כי חדשנות היא הדרך הטובה ביותר ליצירת מקומות עבודה במדינותיהם. 84% מהמנהלים בישראל מסכימים ומסכימים מאוד עם ההנחה כי השקעה בחדשנות מהווה את המרכיב העיקרי ביצירת מקומות עבודה.

מנהלים בכירים מסין, ישראל, סעודיה, איחוד האמירויות וארה"ב הם המרוצים ביותר בסקר מאווירת החדשנות בארצותיהם. 72% מהמנהלים בישראל ציינו כי הם מסכימים ואף מסכימים מאוד כי השיטה הקיימת בישראל מעודדת חדשנות. סעודיה במקום הראשון עם 78% ואחריה סין עם 75%. ישראל שלישית במדד זה.

הפחות מרוצים: מנהלים מברזיל, גרמניה, יפן, דרום קוריאה ושבדיה.הסקר אף בחן את המידה שבה המנהלים הבכירים מאמינים שחדשנות תשפר את חייהם של אזרחי מדינותיהם ואת הסבירות שהשיפור יתרחש בהתבסס על התנאים הנוכחיים. למרבה האירוניה, אף לא אחת מארבע המובילות בתחום החדשנות – גילו אופטימיות לגבי הכוח והסיכוי שבחדשנות. פרדוקס זה יכול להיות מוסבר בגלל חסמים לחדשנות במדינות מסוימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות