אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי רוכשת את מלוא הנכסים המשותפים עם איי.די.או בגרמניה צילום: דרור כץ

שיכון ובינוי רוכשת את מלוא הנכסים המשותפים עם איי.די.או בגרמניה

החברה המשותפת תנהל נכסים בהיקף של 900 מיליון שקל. שיכון ובינוי תקבל בתמורה 48% ממנית איי.די.או ועדי קייזמן יישאר עם 25%

27.01.2011, 09:13 | מישל אודי

שיכון ובינוימשתלטת על איי.די.או של עדי קייזמן. לפי מתווה התקשרות שאושר אתמול בין שתי החברות, תמוזג הפעילות בברלין של שתי החברות, שכרגע מחולקת באופן שווה בין שתיהן, כך שכל הנכסים ירוכזו בחברה אחת בשליטת שיכון ובינוי ובתמורה לכך תקצה איי.די.או 48% ממניותיה לשיכון ובינוי. בעל השליטה באיי.די.או עדי קייזמן ישאר עם כ-25%.

לאחר השלמת העסקאות, תחזיק איי.די.או בתיק נכסים בברלין בהיקף של 900 מיליון שקל הכולל בין היתר 98 נכסי נדל"ן מניב למגורים ולמסחר בברלין, מתוכם דירות בשטח בנוי כולל של 172 אלפי מ"ר ושטחים מסחריים בשטח בנוי כולל של 33 אלפי מ"ר. הונה העצמי צפוי להסתכם ב-250 מיליון שקל.

יו"ר דיסקונט לשעבר, שלמה זוהר, המשמש כיום כיו"ר איי.די.או גרופ צפוי להתמנות למנכ"ל הפעילות. עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובנוי, צפוי להתמנות ליו"ר.

   

השלמת העסקאות צפויה ברבעון השני של השנה.

שלמה זוהר מסר היום כי "המיזוג הינו צעד מתבקש להצפת ערך הפעילות הקיימת של החברות בברלין. אנו רואים פוטנציאל השבחה משמעותי לפעילות הנדל"ן למגורים בגרמניה, ובכוונת החברה והנהלתה להמשיך ולהתמקד בפעילות זו בעתיד. החברה והנהלתה יפעלו לגיוסי הון נוספים על מנת לאפשר הגדלת פעילות זו".

עופר קוטלר מסר כי "הידע והניסיון של קבוצת שיכון ובינוי בפעילות גלובלית ובענף הנדל"ן, העוצמה והאיתנות הפיננסית שלה - יסייעו לניצול הזדמנויות נוספות בשוק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות