אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: האם בכירי האוצר חשופים לקרינה מסוכנת? צילום: אלכס קולומויסקי

דיבידנדים: האם בכירי האוצר חשופים לקרינה מסוכנת?

וגם: עובדי קידום חגגו את תחילת השנה ברוח נוסטלגית, הסקאלים מפליגים לקאריביים ונטלי פורטמן תורמת ללהקת בת שבע

27.01.2011, 09:18 | רון גרנות

חשופים לקרינה

האם בכירי משרד האוצר חשופים לקרינה מסוכנת? ל"כלכליסט" נודע כי בדצמבר האחרון נערכה בדיקה במשרד המרכזי בירושלים שבו שוכנות לשכותיהם של שר האוצר יובל שטייניץ, ומשרדי אגף תקציבים, החשכ"ל ושוק ההון. מהבדיקה עלה כי זוהתה קרינה אלקטרומגנטית ברמה הגבוהה מהמומלץ על ידי המשרד להגנת הסביבה בכ־30 חדרים.

במשרד בחרו שלא לחלוק עם העובדים את הממצאים, והקצו לנושא כ־300 אלף שקל במטרה לבער אותו. אחד העובדים שנשאל על הנושא התלוצץ כי מדובר בניסיון נוסף של יזמי הגז לטרפד את מסקנות ועדת ששינסקי.

ממשרד האוצר נמסר: "המשרד מבצע מדי שנה בדיקות קרינה אלקטרו־מגנטיות ובדיקות גז רדון. במסגרת תוכנית העבודה השנתית מבצע המשרד עבודות לסיכוך קרינה אלקטרו־מגנטית. כל העובדים במשרד יושבים במקומות אשר נבדקו והקרינה בהם אינה חורגת מהמלצת המשרד להגנת הסביבה". תומר אביטל

בניין משרד האוצר, צילום: גיא אסיאג בניין משרד האוצר | צילום: גיא אסיאג בניין משרד האוצר, צילום: גיא אסיאג

 

קידום מרצון

אמש חגגו 600 עובדי קבוצת קידום את תחילת השנה באיחור אופנתי במועדון האומן 17 בתל אביב. היישר מהסבנטיז נשכרו שירותיהם של גבי שושן, שרי ועוזי פוקס. כמה שעות לפני תחילת המסיבה עוד שמרה מנכ"לית קבוצת קידום יעל הר־אבן על חשאיות לגבי הלוקיישן, ורק בסוף יום העבודה שחררה פרטים נוספים. העובדים המצטיינים קיבלו מכונות קפה.

סולי סקאל, צילום: סקאל סולי סקאל | צילום: סקאל סולי סקאל, צילום: סקאל

הסקאלים מפליגים ביכאטה

שעות ספורות לאחר שסיימו להשיק את רשת תכשיטי האופנה החדשה שלהם מיסאקי, הפליגו סולי ושרי סקאל באונייה לקאריביים לחופשה בת שבוע. משם הם ימריאו לטיול בניו יורק כדי להתאושש סופית מהאירוע ההמוני שערכו שלשום ושאליו באו אסף בן דב, אבי כץ, אוריאל לין ונשיא מיסאקי העולמית פיליפ וויל.

שגרירים בביזנס

אתמול ערכה הנספחות המסחרית של שגרירות בריטניה כנס ברמת גן שנועד לגייס משקיעים ישראלים לבריטניה. במהלך האירוע אמר השגריר מתיו גולד שיתרון גדול לבריטניה מבחינת החברות הישראליות הוא המרחק הקצר בין שתי המדינות. גולד התחייב שמדובר בפחות מחמש שעות טיסה, ולתימוכין אמר: "אנו בשגרירות יודעים זאת בוודאות, כיוון שמשרד החוץ מאפשר לנו לטוס ביזנס רק מעל לחמש שעות טיסה".

נטלי פורטמן תורמת לבת שבע

הערב יתייצבו חברי חוג הידידים של להקת בת שבע לחנוכת בית הלהקה החדש בסוזן דלל. מלבד תורמת אחת בשם נטלי פורמן, שעסוקה בימים אלה באופן מיוחד, כל השאר אישרו את בואם. בין החברים שתרמו השנה לשיפוץ שעלותו הגיעה לכמיליון וחצי שקל: אלי הורביץ, ברונו לנדסברג, איה עזריאלנט ומיכאל סלע. הקשר של פורטמן עם בת שבע נוצר דרך המנהל האמנותי אוהד נהרין המיודד עם פורטמן.

אליעזר שקדי, צילום: עמית שעל אליעזר שקדי | צילום: עמית שעל אליעזר שקדי, צילום: עמית שעל

שקדי פורימי

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי ביקש מהמזכירה שלו לפנות לו שלשום בערב את הלו"ז, לטובת התייצבות בפתיחת תערוכת הצילומים "פנטזיה ונציאנית" של הצלם סיון פרג'. היושבים בטרקלין העסקים המלך דוד בנתב"ג יכולים ליהנות מהצילומים שמוצגים לרגל ציון 62 שנה לחנוכת הקו של אל על ישראל־איטליה. פרג' שיתף את שקדי בחלומות נעוריו. "חלמתי להיות דייל".

דוד פתאל לכל דורש

"רשת מלונות צעירה ודינמית רוצה להציע לך הזדמנות להיות פרטנר זכיינות שלנו", כך פנה אתמול נציג מלונות לאונרדו של רשת פתאל למלונאים ברחבי גרמניה, בניסיון לעניין אותם להפוך לזכיינים של המותג שהשיק דוד פתאל לפני כשלוש שנים. אותו גורם הסביר למלונאים הגרמנים את כדאיות השימוש במותג, "שיגביר את המכירות, המוניטין והביטחון הכלכלי של החברה שלך. כרשת מלונות מצליחה בגרמניה תרוויח מעבודה איתנו". לאונרדו כולל 18 מלונות בישראל ו־34 באירופה, חלקם בבעלות קרן פתאל להשקעות שבה שותפות גם דלק נדל"ן, מגדל, מבטחים, דוראה ומנורה. יסמין גיל

מנהיגות לאומית בניו יורק

נציגות מקומית נרשמה בכנס של מנהיגות בינלאומית בתעשיית התשתיות העולמית שהתקיים השבוע בניו יורק: עו"ד יהודה רוה שמשרדו מתמחה בין השאר בנושאי תשתיות, עו"ד עזרא בריס ממשרדו, עו"ד חזי קוגלר, לשעבר מנכ"ל משרד התשתיות, עוזי לוין, סמנכ"ל החברה הממשלתית ענבל, ואפרים ביבי אף הוא מבכירי ענבל. כמו כן השתתף בכנס הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, אסף ויטמן, והקונסולית הכלכלית בניו יורק סיגלית סייג.

הוזמנתם לכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי?

האירוע: הכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי בנוכחות קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ובהשתתפות הנגיד סטנלי פישר שידבר על השפעות הביטחון הלאומי על כלכלת ישראל.

הפרטים: יום שני, 31 בינואר, במכון למחקרי ביטחון לאומי ליד אוניברסיטת תל־אביב

המזמינים: המיליארדר פרנק לואי, יו"ר הוועד המנהל, וראש המכון למחקרי ביטחון לאומי ד"ר עודד ערן. כמו כן, עוזי ארד, ציפי לבני וג'ון דויטש - ראש ה־CIA לשעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות