אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היהלומים המועדפים על עשירי תבל

היהלומים המועדפים על עשירי תבל

רכישת יהלומים היא שם נרדף לאהבת נצח או סמל סטטוס לעושר מופלג בבתי אצולה. הכלל הבסיסי נשמר מאז: ככל שהם יותר גדולים ומרהיבים - כך ייטב

27.01.2011, 11:17 | הדס שפר

יהלומי היוקרה הם סממן חשוב בהיסטוריה האנושית. סוג של מותג. עוד לפני שמרילין מונרו טבעה את האמרה "יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האשה", נחשבה רכישת יהלומים שם נרדף לאהבת נצח או סמל סטטוס לעושר מופלג בבתי אצולה. הכלל הבסיסי נשמר מאז: ככל שהם יותר גדולים ומרהיבים - כך ייטב.

למשל, בכתרה של מלכת אנגליה אפשר למצוא את היהלום העתיק בעולם, "Kohinoor", שלפי הערכות מומחים התגלה בהודו לפני 5,000 שנה במשקל גולמי בן 1,000 קראט ובמרוצת השנים עבר כמה ליטושים עד שהגיע למשקלו הנוכחי - 108.93 קראט. יהלום מפורסם אחר הוא יהלום המכונה "טיילור־ברטון" - מדובר ביהלום דמוי אגס במשקל 69.42 קראט, שריצ'רד ברטון קנה ב־1969 כדי להעניקו לאהובתו אליזבט טיילור לרגל נישואיהם. היהלום שרד את פרידותיהם החוזרות ונשנות של בני הזוג, עד שב־1978 הציעה אותו טיילור למכירה פומבית ותרמה את ההכנסות לבניית בית חולים באפריקה.

קטגוריית היהלומים הנחשבת ביותר מכונה "יהלומי גולקונדה", על שם עיר עתיקה בדרום־מרכז הודו - היום מדובר באזור מדינת הידרבד. במשך דורות יהלומי גולקונדה נחשבו לליגה אחרת לגמרי של יהלומי יוקרה, וגם תג המחיר שלהם נחשב לחריג בתחום, הודות לשקיפותם הנדירה ולצבעם הלבן החריג. היהלום המדובר בכתרה של מלכת אנגליה הוא כזה. גם יהלום HOPE הכחול המפורסם משתייך לסדרת יהלומים זו. יהלום הגולקונדה הגדול ביותר נקרא רג'נט (REGENT), והוא בן יותר מ־410 קראט. היהלום התגלה במאה ה־18, עיטר את כובעה של מרי אנטואנט, ומאוחר יותר את החרב של נפוליאון. הוא מוצג כיום במוזיאון הלובר בפריז.

לאחרונה הסתבכה הדוגמנית נעמי קמפבל, חובבת יהלומים ידועה, כשקיבלה לכאורה יהלום ענק במתנה מנשיא ליבריה לשעבר צ'ארלס טיילור. היהלום שקיבלה מסייע בימים אלו להוכיח את מעורבתו של טיילור במלחמת האזרחים שנערכה בליבריה בשנות התשעים, ואת הטענה שסחר ביהלומים בתמורה לנשק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות