אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ג'יי פי מורגן: הגירעון  הוא האיום הגדול ביותר על הכלכלה העולמית צילום: בלומברג

מנכ"ל ג'יי פי מורגן: הגירעון הוא האיום הגדול ביותר על הכלכלה העולמית

ג'יימי דימון אמר בכינוס של הפורם הכלכלי העולמי בדאבוס: "אנו יכולים להתמודד עם הגירעון המשוער של 1.5 טריליון. הבעיה היא שמתמודדים עם זה רק לטווח קצר"

28.01.2011, 22:28 | בלומברג
הגירעון המשוער של ארה"ב, 1.5 טריליון, והוצאות חסרות תקדים של ממשלות ברחבי העולם הם האיומים הגדולים ביותר איתם מתמודדת הכלכלה העולמית, אמר היום (ו') ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן צ'ייס.

"אני לא מדבר רק על ארה"ב", אמר דימון בראיון לבלומברג בדאבוס. "הממשלות חייבות להראות שהן שולטות בהוצאות. מכיוון שאתה לא רוצה להביא אותן לשליטת השוק בדרך לא נכונה", הוא אמר.

סוכנות הדירוג מודי'ס הודיעה כי היא עשויה לשים את דירוג האג"ח הממשלתי האמריקאי של Aaa, תחת "תחזית שלילית" לשנתיים הקרובות בעקבות הגירעון הגדל. חברת הדירוג אמרה שהסיבה לכך היא חוסר הביטחון ביכולתה של ארה"ב לקצץ בחובות, בעיקר בעקבות הארכת תוקף ההקלות במס שחוקק ממשל בוש, הסיכוי שהקונגרס לא יפחית את ההוצאות והתוצאות של הבחירות שהתקיימו בנובמבר.

"אנחנו חייבים לתקן את זה", אמר דימון, "אנו יכולים להתמודד עם ה-1.5 טריליון. הבעיה היא שמתמודדים עם זה רק לטווח קצר".

שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר אמר לבלומברג שהגירעון התקציבי הנוכחי לא יכול להימשך.

דיאמון אמר "שהוא תמיד היה מעט מודאג מעלייה בתשואות האג"ח בעת שקובעי המדיניות מנסים לקצץ בהוצאות ובגירעון התקציבי".

"הדבר הטוב ביותר יהיה צמיחה אמיתית, שהאבטלה תתחיל לרדת, האינפלציה תעלה במעט ושיעורי הריבית על האג"ח יעלו", אמר דיאמון. "לאף אחד לא יהיה אכפת אם האג"ח יעלה בשיעור של 100 או 200 נקודות בסיס (0.01%, 0.02%) אם יש לנו צמיחה פעילה, כלכלה חזקה ואנחנו מלאי חיים ובריאים, תראו שהגירעון יתחיל לרדת עם הזמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות