אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הימור גרוע: קרנות הגידור האמריקאיות הופתעו מהמהומות במצרים צילום: Shutterstock

הימור גרוע: קרנות הגידור האמריקאיות הופתעו מהמהומות במצרים

הקטינו את החשיפה שלהם בשוק הנפט ב-18% יום לפני פרוץ המהומות במצרים שבעקבותם עלה הנפט עד לרמות של 100 דולר במסחר באירופה

31.01.2011, 12:49 | שי סלינס

קרנות הגידור צמצמו את החשיפה שלהם לפוזיציות לונג בשוק הנפט, יום לפני פרוץ המהומות במצרים שהקפיצו את הנפט למחיר הגבוה ביותר מ-2009.

כך עולה מהדוח השבועי של הוועדה לפיקוח על המסחר בחוזים עתידיים בארה"ב (CFTC) - גוף רשמי של ממשלת ארה"ב אשר מחייב את "השחקנים הגדולים" בשוק לדווח כל שבוע על החשיפה שלהם לסחורה. לפי הדוח השחקנים הגדולים בשוק הסחורות הקטינו את פוזיציות הקנייה שלהם (LONG) ב-18% במהלך השבוע שקדם לפרוץ המהומות במצרים.

למצרים ששולטת בתעלת סואץ תפקיד חשוב בהובלת הנפט. התעלה מחברת בין הים האדום לבין הים התיכון ומדי יום, לפי הדיווחים עוברות בתעלת סואץ בין 1.6-1 מיליון חביות נפט ביום. רוב החביות עושות את דרכן לאירופה, שכן אם לא היו עוברים דרך התעלה היה צורך להקיף את כל יבשת אפריקה. 

ביום שישי האחרון זינק הנפט הגולמי ב-4.3% ל-89.34 דולר לחבית בבורסת הסחורות בניו יורק  - העליה היומית הגבוה ביותר מספטמבר 2009. מחזור המסחר היה הגבוה ביותר ב-8 חודשים האחרונים, כאשר 1.39 מיליון חוזים עתידיים של נפט החליפו ידיים. 

בעל קרן גידור מווינצ'סטר, ארה"ב מייקל לינץ', אשר גם הוא הקטין את החשיפה לפני המהומות במצרים לא מתרגש מהעליה האחרונה במחיר הנפט ואמר כי שוק הנפט הוא נזיל מאוד במיוחד לאור המהומות האחרונת וכי הוא לא משנה את האסטרטגיה של הקרן שלו בעקבות המשבר במצרים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות