אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראמקו - דחייה נוספת בהשגת מימון לפיתוח תמר צילום: אוראל כהן

ישראמקו - דחייה נוספת בהשגת מימון לפיתוח תמר

החברה שמחזיקה ב-28.75% ממאגר הגז תמר דוחה בפעם הרביעית את השגת המימון - לסוף מרץ; אמורה לקבל כ-750 מיליון דולר מדויטשה בנק

31.01.2011, 18:27 | ליאור גוטמן
לא מצליחים להשיג את הכסף - חברת ישראמקו, שמחזיקה ב-28.75% ממאגר הגז "תמר", הודיעה הערב (ב') על דחייה נוספת בהשגת מימון ביניים וקבוע לפיתוח מאגר הגז. ישראמקו אמורה לקבל כ-750 מיליון דולר מדויטשה בנק, אולם עד ההיום לא הצליחו הצדדים להגיע לעמק השווה מבחינת תנאי המימון. המועד החדש לסגירת המימון נקבע לסוף מרץ 2011, אולם לא מן הנמנע שהמצב יחייב תקופת הארכה נוספת: בתחילת נובמבר הודיעה החברה על דחייה שלישית במספר בהשגת המימון הדרוש, כאשר דחיות נוספות נרשמו בספטמבר ובאוגוסט 2010. הדחייה הנוכחית היא הרביעית במספר.

אחת הבעיות בהן נתקלת השותפות הוא השגת המימון הדרוש לפיתוח המאגר: פרט לנובל אנרג'י (36%) שהצהירה שמקור המימון שלה לפיתוח יהיה עצמי, שאר השותפות טרם השלימו את המימון הקבוע (פרוייקטאלי). את מימון הביניים בהיקף של 440 מיליון דולר כבר השיגה שאר השותפות (דלק אנרגיה 31.25% באמצעות "אבנר" ו"דלק קידוחים" ודור אנרגיה 4%) מברקליס ו-HSBC. הטענה העיקרית של השותפות היא שמסקנות ועדת ששינסקי, שאושרו בממשלה וקבעו שיש להעלות את המיסוי על חברות הגז הישראליות, מעכבות את גיוס הכסף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות