אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד גנני נפרד מרבינטקס על רקע מצבה העסקי הירוד צילום: מיכאל קרמר

אהוד גנני נפרד מרבינטקס על רקע מצבה העסקי הירוד

שלוש שנים אחרי שהתמנה למנכ"ל עוזב גנני את רבינטקס. בתקופת כהונתו נחתכה המניה ב־90%. גנני יעזוב עם דמי הודעה מוקדמת של 480 אלף שקל

01.02.2011, 08:28 | נעמה סיקולר

לאחר שלוש שנים בלבד ועל רקע ההידרדרות בעסקיה של החברה, הודיעה רבינטקסאתמול על סיום תפקידו של המנכ"ל ד"ר אהוד גנני. את גנני יחליף שרון מלול, סמנכ"ל הכספים של החברה, אשר מונה כממלא מקום.

רבינטקס שבשליטת אינספיירשל אבירם (אבי) ורטהיים עוסקת בתחומי המיגון האישי לחיילים ומיגון כלי רכב צבאיים. ירידה בתקציבי הביטחון ועיכוב ביציאת מכרזים לפועל הביאו לירידה בפעילות החברה שנפגעה גם מירידה בביקושים ערב המשבר העולמי.

כמה חודשים לפני שנכנס גנני לתפקידו ביצעה רבינטקס רכישה מהותית של חברה בתחום דיגום כלי הרכב הצבאיים בארה"ב - ברטק - אולם בהמשך ביצעה רבינטקס כמה הפחתות חשבונאיות בגין הרכישה (יותר מ־6 מיליון שקל ב־2010–2009) שהעיקו עוד יותר על מצבה. במאי 2009 אישרו מחזיקי האג"ח של רבינטקס פריסת חובות לחברה, אולם רבינטקס צריכה לפרוע ב־2011–2010 התחייבויות אג"ח נוספות של 44 מיליון שקל כאשר בקופתה מזומנים ושווי מזומנים של 20 מיליון שקל בלבד.

בתשעת החודשים הראשונים של 2010 צמח ההפסד של רבינטקס ב־30% לעומת התקופה המקבילה, לרמה של 32.4 מיליון שקל, וההפסד תפעולי עמד על 17.8 מיליון שקל. כשהביצועים הבעייתיים ברקע הודיעו אתמול רבינטקס וגנני כי החליטו יחדיו על סיום יחסי ההעסקה ביניהם. מאז מונה גנני למנכ"ל איבדה מניית רבינטקס יותר מ־90% מערכה.

גנני, לשעבר מנכ"ל התעשייה הצבאית, הגיע לרבינטקס בינואר 2008. הסכם העסקתו שלא הוגבל בזמן קבע כי משכורתו תעמוד על כ־80 אלף שקל בחודש וכי במקרה של סיום העסקתו יקבל שישה חודשי הודעה מוקדמת בשכר - כלומר 480 אלף שקל.

בשנת 2009 עמדה עלות שכרו של גנני על 2.18 מיליון שקל, מהם 1.4 מיליון שקל כמשכורת ו־765 אלף שקל בגין האופציות שקיבל למניות החברה. רבינטקס איננה החברה היחידה בפורטפוליו של אינספייר שנקלעה לקשיים, ובמצב דומה מצויה גם יצרנית המכלולים לרכב תדיר גן. לאחרונה סיכמה קרן פימי של ישי דוידי על השקעה של 42 מיליון שקל בתדיר גן בתמורה לכ־60% ממניותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
חבל. רבינטקס היתה חברה מצוינת
וורטהיים רכש את רבינטקס על פי שווי גבוה פי כמה משווייה ולמעשה העסקה הזאת היא מהגרועות שחיו בשוק בתקופה זו. גנני לא אדם מתאים לניהול או שיווק בינלאומי, וזה בלשון המעטה. העובדות מדברות בעד עצמן. הוא משאיר את רבינטקס במצב פיננסי נואש שספק אם ניתן לצאת ממנו.
צופה  |  01.02.11
2.
רבינטקס בקריסה אבל דוקא תחום הביטחון נמצא בעלייה
התיאור בכתבה לא מדויק. בניגוד לנאמר התעשייה הביטחונית ממשיכה לפרוח גם כשהסקטור העסקי סובל. אינספייר מנסה להציג זאת כאילו הכל על רקע המצב הכלכלי הכללי אבל זה שקר. ראה פלסן, אלביט, תע"א, מרעום ועוד. חברות ישראליות שנהנות מעלייה במכירות ובשווי באותה תקופה בה רבינטקס קרסה. המסקנה = ניהול כושל!
חלאס  |  01.02.11
1.
אהוד גנני- פעמיים כישלון ניהולי
הוא נכשל גם כמנכ"ל תע"ש ביומרות להבריא את החברה ועכשיו נכשל פעם שניה ברבינטקס. מלכתחילה טעו מי שאישרו את המינוי- במקרה הראשון רשות החברות הממשלתית ושרי הבטחון (פואד שעשה מה שאריה מזרחי ביקש ממנו) ושר האוצר. המינוי שלו למנכ"ל תעש גרם נזק לרכוש המדינה. במקרה השני בעלי רבינטקס והדירקטוריון שככל הנראה התרשמו לטובה מהסיפורים שלו על נסיונו במשך 5 שנים כנציג רפאל בארה"ב ואח"כ כסמנכ"ל השיווק של רפא"ל ואח"כ כמנכ"ל תעש. זה מה שקורה כשלא בודקים בציציות המעמד באופן יסודי.
אריאל , מרכז  |  01.02.11