אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: הנתח של טאבלטי אנדרואיד עלה ל-22% מהשוק ברבעון הרביעי

דיווח: הנתח של טאבלטי אנדרואיד עלה ל-22% מהשוק ברבעון הרביעי

נתח השוק של האייפד ירד ברבעון הרביעי של 2010 ל-75% וצפוי לרדת ל-67% במהלך הרבעון הראשון של 2011. חלק ממכשירי האנדרואיד מציעים פיצ'רים שבהם האייפד לא מסוגל להתחרות, לפחות כרגע

01.02.2011, 11:07 | יוסי גורביץ
פחות משנה לאחר השקתו, המתחרים כבר מערערים על האחיזה של הטאבלט של אפל, האייפד, בשוק: ברבעון האחרון של 2010, עלה נתח השוק של מכשירי אנדרואיד פי עשרה מנתח השוק שלהם ברבעון השלישי, ועמד על 22%; ברבעון השלישי נתח השוק שלהם עמד על 2.3%. כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג, בהסתמך על נתוני חברת המחקר Strategy Analytics.

האייפד. ברבעון השלישי נתח השוק עמד על 95%. ברבעון הרביעי על 75%, צילום: בלומברג האייפד. ברבעון השלישי נתח השוק עמד על 95%. ברבעון הרביעי על 75% | צילום: בלומברג האייפד. ברבעון השלישי נתח השוק עמד על 95%. ברבעון הרביעי על 75%, צילום: בלומברג
ברבעון השלישי, נתח השוק של האייפד עמד על כ-95%; בסוף הרבעון הרביעי, על פי הערכות סטרטג'י אנליטיקס, הוא עומד רק על 75%. אף שהאייפד מכר כ-14.8 מיליון יחידות ברחבי העולם מאז השקתו באפריל 2010, האנליסטים של סטרטג'י מציינים כי לשוק מגיעים במהירות מכשירי אנדרואיד, שכוללים פיצ'רים כמו פלאש, ווידג'טים ושא תכונות שהאייפד אינו מסוגל לספק ללקוחותיו, והם שוחקים את נתח השוק שלו.

בעיה נוספת של האייפד היא מחירו הגבוה: 500 דולרים למכשיר בסיסי, עם נפח זכרון של 16 ג'יגה-בייט ובלי חיבור דור שלישי. לפי ההערכות, הטאבלטים שייצאו לשוק צפויים לעלות משמעותית פחות; חלקם צפוי לעלות 300 דולר בלבד ולהציע יותר נפח זכרון, כמו גם חיבור דור שלישי. יצוין, עם זאת, שאחד המכשירים המצליחים ביותר - הגלקסי של סמסונג, שמכר 2 מיליון יחידות במהלך הרבעון האחרון - עולה גם הוא כ-500 דולרים. להערכת סטרטג'י, נתח השוק של האייפד צפוי לרדת לכ-67% במהלך הרבעון הראשון של 2011.

שורה של טאבלטים אחרים צפויים לצאת בקרוב לשוק: המכשיר של RIM, הפלייבוק (טאבלט בגודל שבעה אינצ'ים); ה-Motorola Xoom, שהוצג בתערוכת CES בתחילת ינואר; ומכשירים אחרים. אפל עצמה, על פי השמועות - צפויה להציג את הדור השני של האייפד בפברואר, ולהתחיל למכור אותו באפריל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות