אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשל האמריקאי יערער על פסילת הרפורמה במערכת הבריאות שדורשת ביטוח לכל אזרח צילום: בלומברג

הממשל האמריקאי יערער על פסילת הרפורמה במערכת הבריאות שדורשת ביטוח לכל אזרח

הבית הלבן ילחם בהחלטת שופט מפלורידה שקבע כי הרפורמה אינה חוקתית מכיוון שחיוב כל האזרחים לרכוש ביטוח חורג מסמכות הקונגרס

01.02.2011, 20:29 | בלומברג
ממשל אובמה הודיע היום (ג') כי יערער על החלטת שופט מפלורידה שקבע כי הרפורמה במערכת הבריאות בארה"ב שהתקבלה בשנה שעברה חרגה מגבולות סמכות הקונגרס בכך שהיא מחייבת אזרחים לרכוש ביטוח.

השופט המחוזי, רוג'ר וינסון, אמר אתמול כי הסעיף בחוק שדורש כי כל אמריקאי מעל גיל 18 ירכוש ביטוח בריאות חורג מהסמכות שמוענקת לקונגרס לרגולציה של המסחר לפי חוקת ארה"ב. מכיוון שחובת הביטוח עומדת בלב החקיקה, כל החוק אינו תקף, כך אמר. הבית הלבן הודיע כי ינסה לבטל את ההחלטה בעת שהוא מערער.

פלורידה תבעה בשם 13 מדינות ב-23 במרץ, היום בו חתם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על החוק שמשנה את מערכת הבריאות בארה"ב. החוק נועד לספק כיסוי ביטוח בריאות כולל לאזרחי ארה"ב. 25 מדינות הצטרפו לתביעת פלורידה עד להחלטה שהתקבלה אתמול. בווירג'יניה פסק שופט פדרלי כי דרישת ממשל אובמה, שרוב האזרחים האמריקאים ירכשו ביטוח בריאות מינימלי כחלק מהרפורמה במערכת הבריאות, היא אינה חוקתית, ופסל למעשה את הרכיב המרכזי בחוק.

"אנו מנתחים את ההחלטה ונקבע אילו צעדים, אם בכלל, כולל עיכוב ביצוע, נחוצים בעת שהערעור תלוי ועומד, כדי להבטיח שהאמריקאים לא יפספסו את ההגנה החשובה שהחוק מספק", אמרה טרייסי שמאלר, דוברת משרד המשפטים האמריקאי.

החוק, שמשתרע על פני 995 עמודים, גם אוסר על חברות הביטוח למנוע כיסוי ביטוח בריאות מאנשים אשר סובלים ממחלות. החוק כולל פרויקטי פיילוט על מנת לבחון רעיונות כגון תמריצים לצוותי רפואה על שיפור בתוצאות וסטנדרד טיפול.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות