אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם אין קמח אין לחם: שטיבל נכנסת לשותפות במאפיות אנג'ל צילום: אלכס קולומויסקי

אם אין קמח אין לחם: שטיבל נכנסת לשותפות במאפיות אנג'ל

שטיבל קונה את חלקו של גד אנג'ל בפרמיה של 37.4% ומסיימת סכסוך משפחתי של 3 שנים. כעת נותר לחברה להתמודד עם חקירת רשות ההגבלים

03.02.2011, 09:49 | גיל קליאן

אם אין קמח אין לחם: חברת הקמח שטיבל רוכשת את אחזקותיו של גד אנג'ל בחברת אנגל שלמה– מפעילת מאפיות אנג'ל. הרכישה מצד שטיבל מסיימת סכסוך משפחתי שהחל עוד בשנת 2008 וכלל תביעות משפטיות בין גד אנג'ל לשאר בני המשפחה. לאחר הרכישה תחזיק שטיבל 24% מהמאפייה, שנרכשו בהשקעה של כ-90 מיליון שקל.

רכישת מניות גד אנג'ל מתבצעת לפי מחיר מניה של 68.94 שקל, פרמיה של 37.4% על מחיר מנית החברה עם פתיחת המסחר הבוקר.

במקביל דיווחה החברה על סיום העסקתו של גד אנג'ל בחברה. במסגרת סיום העסקתו של גד אנג'ל בחברה חתמו החברה, גד אנג'ל, ירון אנג'ל, יגאל חיאט ורות מירון על הסכם לסילוק התביעות שהוגשו על ידי גד אנג'ל בבית הדין לעבודה בירושלים ובבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד החברה. במסגרת ההסכם הוסכם כי בתמורה לסילוק סופי של כל תביעותיו של גד אנג'ל כנגד החברה, תשלם החברה לגד אנג'ל תשלום חד פעמי של 2.7 מיליון שקל.

גד אנג'ל פוטר מתפקידו ב-2008, לאחר שנטען כי סייע בחשאי לשתי עובדות שהתלוננו כי הוטרדו מינית וטענו שתלונתן הושתקה, וסיפק להן סיוע כלכלי בדמות הלוואה למימון הליכים משפטיים נגד החברה. בפברואר 2009 אסר בית הדין לעבודה על החברה לפטר את גד אנג'ל, שכיהן כסמנכ"ל הייצור שלה.

במקביל לסכום החד פעמי על סילוק התביעה, עם סיום ההעסקה ישולם לגד אנג'ל סכום כולל של כ-574 אלף שקל, בגין פדיון ימי חופשה, דמי הבראה ומענק פרישה על פי הסכם ההעסקה שלו. כמו כן, תינתן לגד אנג'ל הזכות לרכוש מהחברה את רכב החברה אשר משמש אותו, כמו גם את המחשב הנייד המשמש אותו בתנאים הקבועים בהסכם.

עסקה זו פותרת את הסכסוך המשפחתי הארוך בחברה – אך העננה הגדולה המרחפת כיום מעל החברה מגיעה מכיוון רשות ההגבלים העיסקיים. הרשות עדיין חוקרת חשד לקרטל בענף הלחם של שלושת המאפיות הגדולות. ירון אנג'ל, המנכ"ל והבעלים של 22.6% ממניות החברה, היה אחד מהעצורים בפרשה והוא חשוד שהיה שותף לניהול הקרטל ותיאום מחירי מוצרי לחם ומניעת תחרות חופשית בשוק, ביחד עם מאפיות ברמן ומאפיה מרחבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אני לא קונה לחם אנג'ל
שלום, ולמה לא תכתבו שמאז שגד אנג'ל הודח מהדירקטוריון בפוליטיקה משפחתית מכוערת ומושחתת של משפחתו, משפחת אנג'ל החברה עבה להפסד שממנו מעולם לא התאוששה ולא חזרה לריווחיות מאז אותה הדחה גועלית,בשביל לכסות את ההפסדים מכרו נדל"ן במאות מיליוני שקלים פגעו באיכות הלחם במוניטין של אנג'ל כמאפיה מובילה (פי,,,,, מי זוכר?) וביחסי העבודה עם העובדים היום להיות עובד באנג'ל זו בושה פעם זו היתה גאווה בכלל כדאי שתסתכלו מה קורה באנג'ל מאז ההדחה הזו יש פה נושא לכתבה מרתקת ביחוד בעידן שדוגל בקלישאה "לכל אדם יש תחליף" והנה דוגמא מרתקת למקרה שונה ואחר מנהל שהוביל חבורה שלמה על הגב תודה לא קיבל להערכה לא זכה...... להדחה כן והנה עונשם בזה שהם נשארו עם עצמם גועליים זה לזה ועם אימפריה כלכלית גוססת ומתכלה
פראייר מי שקונה לחם אנג'ל  |  14.11.19