אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התלת-ממד מגיע לכף היד

התלת-ממד מגיע לכף היד

הסמארטפון התלת-ממדי החדש של LG מאפשר לצלם וידיאו בשלושה ממדים ואינו דורש משקפיים. האם הוא יביא סוף סוף לחדירת הטכנולוגיה לבתים?

05.02.2011, 16:34 | שי ענבל

יציאת "אווטאר" בסוף 2009, והמונדיאל שהגיע מעט אחריו, יצרו באזז בכל הקשור לתחום התלת-ממד. סרטים רבים החלו לצאת לקולנוע ויחד עם גל טלוויזיות שתומכות בתצוגה בשלושה ממדים, נדמה היה כי התחום נמצא על סף כניסה למיינסטרים.

LG Optimus 3D בתמונה שדלפה לרשת. לא דורש משקפיים מיוחדים LG Optimus 3D בתמונה שדלפה לרשת. לא דורש משקפיים מיוחדים LG Optimus 3D בתמונה שדלפה לרשת. לא דורש משקפיים מיוחדים

אך החוסר בתכנים והתלות במשקפיים מיוחדים השאירו את הטכנולוגיה כהבטחה בלבד. לפי חברת המחקר DisplaySearch, מכירות הטלוויזיות עלו ב-2010 ב-17% לעומת השנה הקודמת, ועמדו על 247 מיליון יחידות, אולם רק 3.2 מהן היו טלוויזיות תלת-ממד.

ייתכן שהמצב הזה עתיד להשתנות בזכות LG הקוריאנית, שתכריז בתערוכת הסלולר MWC בברצלונה על ה-LG Optimus 3D. מדובר בסמארטפון מבוסס אנדרואיד, שמגיע עם שתי תכונות עיקריות שעשויות לתת דחיפה מעניינת לשוק התלת-ממד.

הראשונה היא האפשרות לא רק לצפות בתוכני תלת-ממד על המכשיר (כנראה רק כאלה שיותאמו במיוחד), אלא גם לצלם וידיאו ב-3D. אמנם לא מדובר בתחליף ליישומים, משחקים ותוכני מדיה, אבל אם שיטת הצילום תהיה טובה מספיק, המשתמשים יוכלו להיחשף לתלת־ממד בסרטונים שיצלמו - דבר שעשוי לגרום לביקוש לתוכן "אמיתי". המכשיר יכלול גם חיבור HDMI, וכך רבים יוכלו לחבר אותו לטלוויזית התלת-ממד שברשותם.

אבל התכונה השנייה היא המעניינת באמת: הצפייה בתלת-ממד במכשיר אינה מצריכה משקפיים מיוחדים. בכל הקשור לסמארטפונים וטאבלטים, האפשרות לצפות בשלושה ממדים ללא מאמץ חשובה במיוחד, ובלעדיה קשה להאמין שיש לטכנולוגיה זכות קיום מחוץ לסלון, ובהתחשב בכישלון עד כה - אולי גם בתוכו. ניידות וחוסר סרבול הן מילות המפתח, ותעשיית התלת-ממד משננת אותן עכשיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות