אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחירי הנחושת מגיעים לשיא ומתקרבים לרף של עשרת אלפים דולר לטונה צילום: בלומברג

מחירי הנחושת מגיעים לשיא ומתקרבים לרף של עשרת אלפים דולר לטונה

בגולדמן זאקס מעריכים כי המחירים יגיעו השנה ל-11 אלף דולר לטונה, והערכות אחרות הן שכבר באוגוסט יגיע המחיר ל-12 אלף דולר

03.02.2011, 13:08 | סוכנויות הידיעות

מחירי נחושת הגיעו לשיא של כל הזמנים ולראשונה מחירה של טונה של מתכת התקרב אל רף העשרת אלפים דולר, כך מדווחת היום (ה') סוכנות הידיעות בלומברג. חוזים עתידיים לאספקה במאי טיפסו ב-0.6% בבורסת לונדון ומשקפים מחיר של 9,982 דולר לטונה של המתכת.

"כל עוד ישנה צמיחה כלכלית ודרישה גוברת למתכת ישררו מחירים גבוהים", אומר ואן אינגלינג, אנליסט בשנחאי וגו פיוצ'רס. כלכלנים מעריכים כי הרקע להתייקרות הנחושת הוא ביקוש הולך וגובר בסין. מדובר במתכת המשמשת בתהליך הבנייה, פיתוח תשתיות חשמל ותעשיית הרכב. במהלך 2010 עלה מחירה ב-30% זאת על רקע ירידה במלאי נחושת בעולם.

מאז פרוץ המשבר הגלובלי בשנת 2009 עלו המחירים של נחושת פי 3. חברת כרייה התקשו לעמוד בביקושים שעלו בשיעורים חדים בעוד עתודות המתכת ומחצבות מתדלדלות. אנליסטים בבנק ג'יי פי מורגן עידכנו כלפי מעלה את מחירי היעד של נחושת ל-2011 ובגודלמן זאקס חוזים כי באוקטובר השנה המתכת כבר תסחר לפי שווי של 11 אלף דולר לטונה. בסטנדרד צ'רטרד מפרסמים תחזית פסימית עוד יותר לפיה כבר באוגוסט המחירים יחצו את רף 12 אלף דולר.

אנליסטים סבורים שריבית נמוכה בארה"ב לאורך זמן והמשך הרחבות מונטריות בארה"ב ייצרו מצב מסוכן בשווקים בו מחירי המתכות ימשיכו לטפס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כולם בורחים מהכסף...
אין לאן לברוח... מהפכת הרזרבות בפתח, כולם יודעים את זה, הדולר יפסיד את מקומו בעולם כמטבע הרזרבי - כבר היום זה קורס. ואז אמריקאים יצטרכו לחפש מטבעות כדי לשלם על יבוא כי את הדולר כבר לא ירצו - ואז תראו מה יקרה. הדולר יתרסק במכה אחת עם כל בלון החוב הבלתי יאומן שהמציא הממשל והפד. אנחנו חיים בתקופה מדהימה. לחגור חגורות ולצפות איך מישהו יגיד לממשלת ארה"ב - האג"ח שלך שווה כלום. כל הריביות שתפעילי - אין מי שיכסה אותן. רק כדי לכסות את הריבית של ארה"ב והאגח"ים שלה צריך להעלות את המס של אזרחי ארה"ב ל 65%!!! מה עושים? תתחילו לחשוב לבד. תעשו שקט בראש. אתם חייבים אם תרצו לשרוד את תקופת הביניים. ימי הביניים - חלק ב' בהצלחה
שלמה , יחיעם  |  03.02.11