אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר שוקל ליישם את המודל האנגלי בשוק הפנסיוני צילום: גדי דגון

האוצר שוקל ליישם את המודל האנגלי בשוק הפנסיוני

לפי מודל זה הטבת המס על הפרשות הפנסיה ניתנת לא על בסיס שנתי אלא על בסיס "מעגל חיים"

03.02.2011, 19:32 | רחלי בינדמן

אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר עוד לא הספיק להעביר את הרפורמה הנוכחית שהוא מקדם בדמי הניהול בקופות הגמל וכבר יוצא ברפורמה חדשה.

פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח בוחן אפשרות ליישם את המודל הפנסיוני האנגלי. לפי מודל זה הטבת המס על ההפרשות לפנסיה תינתן לא על בסיס שנתי, אלא על בסיס של "מעגל חיים". בהתאם לשיטה המדינה תגדיר מראש מה הם הסכומים הכוללים שהיא מוכנה לתת בגינם הטבות מס. סכומים אלה יהיו סכומים רב שנתיים. בניגוד למצב כיום שבו הטבות המס כוללות תקרה של הפרשות על בסיס שנתי, הכוונה היא לאפשר תקרת מס כוללת לאדם לאורך חייו וכך למנוע את העיוות עבור חיסכון פנסיוני של עובדי היי טק למשל, שמרוויחים הרבה בגיל צעיר וחלקם נפלטים משוק העבודה בגיל צעיר יחסית, כך שדווקא בשנים הראשונות בהם הכנסתם גבוהה תקרת ההטבה שלהם מוגבלת.

באנגליה למשל, הסכום המקסימלי שהמדינה מוכנה לקבל בגינו הפקדות לפנסיה הוא 1.5 מיליון ליש"ט שהם כ-9 מיליון שקל. כל זמן שאדם לא הגיע לתקרה המאפשרת להנות מכל הטבות המס בשנה מסויימת הוא יוכל לנצל את ההטבות הללו בשנים הבאות. כך, אדם שהרוויח הרבה בשנה מסויימת יוכל לייעד את כל עודף ההכנסה לצבירת פנסיה. באנגליה לדוגמא התקרה השנתית להפקדות לפנסיה היא 1.2 מיליון שקל בשנה.

מטרת המודל לעודד את האזרחים להפריש לפנסיה בכל שנה את הסכומים המקסימאליים שהם יכולים להרשות לעצמם ולקבל בגינם הטבות מס, ולצבור בסופו של דבר סכום גבוה יותר לעת זקנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הטבות מס הקטר להפקדות לפנסיה
המהלך נכון ויגרום לאנשים להגדיל את ההפקדות לפנסיה כי ברור שתוחלת החיים תמשיך לעלות ומה שרשום לכם שתקבלו לא בטוח שהתקיים. אך הדבר בעיקרי הוא טיפול בנושא דמי הניהול הבלתי סבירים לחלוטין שנגבים כאשר סוכני הביטוח מנצלים את העובדה שהשירות של חברות הביטוח ברמה נמוכה מאוד ולא ניתן באמת לבצע שיווק ישיר. חברות הביטוח נא להתעורר השירות שלכם מתאים לשנות ה 80 במקרה הטוב!!
ראובן , השרון  |  05.02.11
7.
תתחילו לעבוד - אגף שוק ההון - העמלות העודפות גוזלות 40% מהפנסיה
נכון שיש חסרונות לניהול אישי אבל גם בחיים הרגילים שלנו שמענו על אנשים שמכרו דירה והשקיעו בבורסה לפני קריסה. תמיד מזכירים לנו את המקרים הקיצוניים האלו כדי להצדיק התערבות ממשלתית אבל אף פעם המדינה לא לוקחת אחריות על תוצאות הלוואי של ההתערבות הממשלתית הזו.
ניהול עצמאי דווקא יתדלק תחרות  |  05.02.11
לכל התגובות