אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרי שפירו: הקפאת התקציב פוגעת ביכולתנו לפקח על השווקים צילום: בלומברג

מרי שפירו: הקפאת התקציב פוגעת ביכולתנו לפקח על השווקים

לדברי יו"ר רשות ני"ע האמריקאית, הרשות זקוקה ל-800 עובדים חדשים כדי ליישם את הרפורמה ברגולציה בוול סטריט

05.02.2011, 09:50 | סוכנויות הידיעות

מרי שפירו, יו"ר רשות ני"ע האמריקאית (SEC) טענה ביום שישי כי הקפאת התקציב פוגעת ביכולתה של הרשות לפקח על השווקים הפיננסים. "זו מגבלה שכבר עכשיו משפיעה על משימת הליבה שלנו", אמרה שפירו בנאום לפני עובדי הרשות.

לדבריה, ההקפאה קשה במיוחד על הרשות, מכיוון שהחוק שנכנס לתוקף בשנה שעברה בתגובה למשבר הפיננסי, הטיל דרישות רבות וחדשות על רשות ני"ע, ולפיכך מצריך גיוס עובדים חדשים.

"עלינו לשאול עצמנו אם אנחנו רוצים שהאנליסטים שלנו ימשיכו להשתמש בטכנולוגיה מלפני עשור... כדי לפקח על מסחר שמתבצע במהירות האור", אמרה שפירו. "עלינו לשאול עצמנו אם אנחנו רוצים שהרגולטור הראשי ינתק את מערכות ניהול המידע במעבדות הזיהוי הדיגיטלי הנחוצות ליצירה מחדש של מידע שנוכלים מתוחכמים משאירים על ההארד דרייב ועל מכשירי האייפון".

הערותיה של שפירו מכינות את הקרקע לעימות פוטנציאלי עם חברי הקונגרס הרפובליקנים, רבים מהם מתנגדים לחקיקת דוד-פרנק, שנועדה ליצור רפורמה ברגולציה בוול סטריט לנוכח המשבר. הם עשויים לנצל את העובדה שהם שולטים בקונגרס כדי לערער על החקיקה.

שפירו, שמונתה לתפקיד על ידי ברק אובמה במטרה ברורה לחזק את הרשות, ציינה כי כוח העבודה קוצץ בשנים שלפני המשבר, ורק עכשיו חוזר לרמות של לפני המשבר. בשנה שעברה אמרה שפירו כי הרשות זקוקה ל-800 עובדים חדשים כדי ליישם את הרפורמה.

תקציב הרשות הוקפא על 1.1 מיליארד דולר, עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-30 בספטמבר. זאת על אף שעל פי החוק, התקציב אמור לעלות ל-1.3 מיליארד דולר. המחסור במימון הגביל את נסיעות המפקחים, גיוס עדים מומחים בתיקים מורכבים ולקיחת הצהרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות